Book Now!

vo*er

Најубавите плажи во комбинација со ритмот на Африка, скапоцената храна и прекрасните луѓе … Егзотичен рај! Занзибар, остров во Индискиот Океан на 20-50 километри од копното. Познат во светот по зачини, неверојатни долги плажи со бел песок, долга традиција … Деновите ќе бидат исполнети со капење, прошетки на плажа, дружење со локални деца, магични зајдисонца … Занзибар или како луѓето го нарекуваат тоа, Островот Спајс е тропски остров на кој персиската, арапската, португалската и британската култура имаат влијание преку нивната историја. Мириси на цимет, ванила и какао доминираат на овој остров. Рај на земјата! Ова е, всушност, Занзибар – полн со убави, насмеани и неверојатно опуштени и забавни луѓе .


НДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА – минимум патници за реализација 2 лица
Сместување /хотел Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице /8 ноќи
DoubleTree Resort by Hilton Hotel Zanzibar – Nungwi 4* dbl standard ALL INC. 1580€
Sea Cliff Resort and Spa 4 +* dbl standard ALL INC. 1690€
Neptune Pwani Beach Resort and Spa 4 +* dbl standard ALL INC. 1780€
Dream of Zanzibar 5* dbl standard ALL INC. 1880€
Meliá Zanzibar 5* dbl standard ALL INC. 2380€

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА/ МАКС. 2 ЛИЦА ВО СОБА

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со Qatar Airways/ Turkish Airlines сo вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • 08 ноќевања во хотел по избор на база на се вклучено согласно политика на хотелот;
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром;​

 Цената не вклучува:

 • Визи – Да влезат на територијата на Танзанија (Занзибар островот каде што припаѓаат) на македонските граѓани им се потребни визи. Визата се добива кога ќе влезат во земјата (на аеродромот), и чини $ 50. Не е неопходно да доставува документација, само го пополнувате формуларот и се дава слика со бела позадина димензии 3,5 х 4,5. Визата е валидна за период од 3 месеци. За секој случај со себе земете и копија од пасошот (валиден мин 6 месеци од дата на враќање).
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Градски туристички такси
 • Сѐ што не е наведено во делот „Во цената е вклучено“

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување