Book Now!
eg.t

Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно

26.12.2018 / ПРВ ДЕН
Лет од аеродромот во Софија во 19:15 часот за Истанбул со Turkish Airlines. Лет во 21:15, Слетување во 23:50.
27.12.2018 / ВТОР ДЕН
Краток престој на аеродромот, а потоа лет  Истанбул – Маврициус до Turkish Airlines во 02:20 часот. Пристигнување на островот Маурициус во 13:10 по локално време. Трансфер од аеродромот до одбраниот хотел. Сместување во хотелот по 15:00 на соодветната база. Ноќевање / 1 /.
28.12.2018 / ТРЕТ ДЕН
Појадок. Слободно време, нуркање, сурфање, голф, посета на природни паркови, ботанички градини, , едрење со јахта ,  одмор или факултативни  екскурзии  . Ноќевање / 2 /.
29.12.2018 / ЧЕТВРТИ ДЕН
Појадок. Слободно време за комплетен одмор или факултативни екскурзии . Полудневна  турнеја на главниот град Порт Луис (доплата-  цена по лице: 55 EUR ) Враќање во хотелот . Ноќевање
30.12.2018. / ПЕТTИ ДЕН
Појадок. Слободно време за одмор или факултативни екскурзии . Целодневна турнеја за Катамаран (доплата). По појадокот ќе заминеме за еден ден исполнет со сонце, пијалаци, вкусна храна, многу забава и релаксација на крстарење на катамаран. Во катамаран исто така можете да уживате во вкусен ручек за ручек со свежа риба, пилешко и избор на салати и лук леб. Цена по лице: 95 EUR . Ноќевање.
31.12.2018г. / ШЕСТИ ДЕН
Појадок.Слободно време за одмор или факултативни екскурзии. Вечерта состанок за новогодишната ноќ во избраниот хотел со многу песни, танцување и радост!
01.01.2019 / СЕДМИ ДЕН.
Појадок. Слободно време за одмор или факултативни екскурзии. Седумте тамарински каскади / водопади (доплатата). Имате можност да одите длабоко во локалните шуми на јужниот дел на Маурициус – Les Sept Cascades. Буквално преведено, името значи “седум водопади”. Цена по лице: 140 EUR. Ноќевање / 6 /.
02.01.2019 / ОСМИ ДЕН
Појадок Слободно време за одмор или факултативни екскурзии. Неочекуван состанок со делфини – полудневна турнеја (доплата). Уживајте во неверојатен состанок со делфини.  Уникатниот дел од искуството е пливање со делфини во нивната природна средина!   Цена по лице: 95 EUR. Ноќевање/ 7 /.
03.01.2019 / ДЕВЕТИ ДЕН
Појадок. Ослободување на собите во 12:00 часот. и можноста за користење на заедничките простории на хотелот. Доцна одјавување со доплата. Трансфер на аеродромот Маврициус-Истанбул со авиокомпанијата “Туркиш ерлајнс” во 21:05 часот.
04.01.2019 / ДЕСЕТИ ДЕН
Слетување на Истанбул во 06:00 часот. локално време. Краток престој и лет Истанбул – Софија во 08:35. Слетување во Софија во 08:50 часот.


Цените на пакетите вклучуваат новогодишна вечера


ХОТЕЛ Услуга Возрасен во двокреветна соба Еднокреветна соба
Хотел Ambre 4 * Само за возрасни
супериорна – поглед градина соба 
All Inclusive 2518 евра 3484 евра
Хотел Ambre 4 * Само за возрасни
супериорна соба 
All Inclusive 2578 евра 3624 евра

 


ХОТЕЛ Услуга         Возрасен во     двокреветна соба Еднокреветна соба          Трето возрасно лице Дете до 13 години. со 2 возрасни лица
Хотел Кристал Бич 4 *
/Сутерен соба 
All Inclusive         2761 евра       3551 евра      2441 евра                 1431евра

            ХОТЕЛ        Услуга Возрасен во двокреветна соба Еднокреветна соба Дете до 11 години. со 2 возрасни лица
Хотел La Pirogue 4 *
Бунгалов Соба 
Појадок и вечера 2937 евра 4267 евра 1467 евра

ХОТЕЛ Услуга Возрасен во двокреветна соба Еднокреветна соба
SeaSide Boutique Hotel 5 * – Соба за возрасни само за возрасни Појадок и вечера 2920 евра 4399 евра

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авион билет Софија – Истанбул – Маврициус – Истанбул – Софија со вклучени аеродромски такси
 • Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно
 • 7 ноќевања во избраниот хотел
 • Нова Година вечера во хотелот
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром и пакет “Добредојдовте”, вклучувајќи: Преносливо пречек на аеродромот во Маурициус од нашата фирма партнер со венци од цвеќиња и минерална вода и Асистанс на аеродромот
 • Пакет со мапа на Маурициус, информации за понудените екскурзии
 • Придружба во хотел од страна на партнер на партнерската компанија
 • Информативен состанок во избраниот хотел
 • Лично планирање на екскурзии
 • 24-часовна помош за време на престојот

ЦЕНА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Изборно – доцна одјавување за дополнителни трошоци
 • Услуги кои не се споменати како вклучени во хотелот
 • Трошоци од лична природа
 • Осигурување за откажување на патувањето помеѓу 1,50% и 3,30% од вредноста на пакетот, во зависност од должината на периодот до почетокот на патувањето.