Book Now!
met*fil; ska*ut

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон.

Локација: Villa-Memphis-Kallithea


Табела 1 ( за 7 ноќевања ) Табела 2 ( 9 ноќевања ) 

 


Место поаѓање – само за табела бр. 1 

 • Штип во 05:00 часот (нова Пошта)
 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)
 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)
 • Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)
 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)
 •  Враќање – Трнување од Калитеа во 14:15 часот

Услови за патување

 • За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра
 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра
 • При сместување во 1/4  студијата  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур
 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата
 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

Напомена

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, ТА Метфил ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите
 • Задолжително патничко осигурување: