Book Now!

Локација: во централниот дел на ски центарот Маврово, на неколку стотини метри од главната жичара

1111111111111Mavrovo, Macedonia
Капацитет: стандардни соби, супериор соби, панорамски соби, фамилијарни соби, свити и апартмани
Хотелски содржини: ресторан, ски бар, ски lobby, конференциска сала, сауна…
Опременост на собите: сателитска ТВ/ЛЦД, мини бар, фен, телефон, сеф…

 ЕСЕН 2017


       Тип на соба Max. 01.1015.-
12.2017
16.12.-
29.12.2017
Beds НП НП
СТАНДАРД када –  20м2 B 2 25 29
ПАНОРАМИК  со Туш кабина – 25m2 A+B 3+1 25 29
СУПЕРИОР  со Џакузи – 27m2 A+B 2+1 29 35
ФАМ. СУПЕРИОР со Џакузи – 30m2          B 2+2 29 35
SKY DE LUX  со големо Џакузи-30m2   A 2+2 29 35
SKY DE LUX  со де лукс Туш кабина- 30m2 B 2+2 29 35
SUITE (Француски кревет 180х200) Големо Џакузи – 43m2 A 2+2 35 39
АПАРТМАН (Француски кревет 160х200) Jacuzzi  – 45m2 A+B 2+3 35 39

Туристичка такса 1 евро по лице на ден, не е вклучено

 

 • Потврдената резервација треба да биде уплатена најдоцна 7 дена пред тргање во агенција.
 • За отказ 14 дена пред тргање, нема поврат на уплатените средства.
 • Потврдените резервации, остануваат по старите цени.
 • ВО СЛУЧАЈ НА КРАТЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ПО ЧЕКИРАЊЕТО ВО ХОТЕЛ, НЕМА ПОВРАТ ЗА НЕИСКОРИСТЕНИ ДЕНОВИ

ЦЕНИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА КАТОЛИЧКИ БОЖИЌ !  

АЛПИНА А ЛА КАРТ РЕСТОРАН – ДОМАШНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ  ЈАДЕЊА  !               

ГЕНЕРАЛНИ ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • ДЕЦА: 0-6,99 год. Во придружба на 2 возрасни : БЕСПЛАТНО на база НП ( Користење на помошен кревет со доплата: 10 евра на ден по кревет)
 • ДЕЦА: 7-11,99 год. Во придружба на 2 возрасни, користи помошен кревет: 50% попуст на база НП.
 • ТРЕТА/ЧЕТВРТА особа во придружба на 2 возрасни, користи помошен сервис : 50%  попуст на база НП
 • ЕДНОКРЕВЕТНА доплата: + 70% на база НП
 • САУНА: 10 евра за користење од 30 мин. Максимум 4 лица.

 

СОБИ: WI-FI, ЛЦД*TВ, сат.програма, мини фрижидер, фен, сеф, тоалет.

(*Класичен ТВ во Стандардни соби)

ЛЕГЕНДА: A –  Поглед кон ски терените на Бистра (југо-источна страна)   B – Поглед кон пл.Бистра и странично кон езерото. (западна страна)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Check IN : по 14:00h, Check out: до 10:00h. Late Check out до 18:00h, на барање: 60% попуст од цената на собата
 • Резервациите се валидни само преку мејл или во агенција со аванс од 30%


Цени по лице во Евра
Нова Година 2018 и Божиќ

Max. БОЖИЌ   НОВА ГОДИНА
        Тип на соба           22.- 26.12.2017     30.12.-01.01 / 29.12.-01.01
Кревети 2 Ноќи   3 Ноќи     2 Ноќи   3 Ноќи  
СТАНДАРД – када   – 20м2 B 2 79   95     100   135  
ПАНОРАМИК -Туш кабина   -25m2 A+B 3+1 79   95     100   135  
СУПЕРИОР соЏакузи-27m2 A+B 2+1 89   105     110   145  
ФАМ. СУПЕРИОР    со Џакузи – 30m2 B 2+2 89   105     110   145  
SKY DE LUX   со големо Џакузи – 30m2 A 2+2 99   115     120   155  
SKY DE LUX де лукс Туш кабинa – 30m2 B 2+2 99   115     120   155  
SUITE (Француски кревeт 180х200) Големо Џакузи   43m2 A 2+2 110   125     130   165  
АПАРТМАН (Француски кревет 160х200) Jacuzzi    45m2 A+B 2+3 110   125     130   165  

Туристичка такса 1 евро по лице на ден, не е вклучено
   ПИЈАЛОКОТ НЕ Е ВКЛУЧЕН !  

 • За отказ 14 дена пред тргање, нема поврат на уплатените средства.
 • Хотел Алпина го задржува правото на промена на цените без претходна најава.
 • Потврдените резервации, остануваат по старите цени.
 • ВО СЛУЧАЈ НА КРАТЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ПО ЧЕКИРАЊЕТО ВО ХОТЕЛ, НЕМА ПОВРАТ ЗА НЕИСКОРИСТЕНИ ДЕНОВИ

Пакет цена по лице вклучува : 2 или 3 НОЌИ,  Шведска маса појадок, Вечера и Свечена вечера . АЛПИНА А ЛА КАРТ РЕСТОРАН – ДОМАШНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ  ЈАДЕЊА  !

Божиќна Гала вечера со жива музика:  25 eur   – Задолжителна доплата!

Новогодишна Гала вечера со жива музика:  30 eur    – Задолжителна доплата!

ГЕНЕРАЛНИ ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • ДЕЦА: 0-6,99 год. Во придружба на 2 возрасни : БЕСПЛАТНО на база ПП
  (Користење на помошен кревет со доплата: 10 евра на ден по кревет)
 • ДЕЦА: 7-11,99 год. Во придружба на 2 возрасни, користи помошен кревет: 50% попуст на база ПП.
 • ТРЕТА/ЧЕТВРТА особа во придружба на 2 возрасни, користи помошен кревет : 50%  попуст на база ПП
 • ЕДНОКРЕВЕТНА доплата: + 70% на база ПП
 • САУНА: 10 евра за користење од 30 мин. Максимум 4 лица.

 

СОБИ: WI-FI, ЛЦД*TВ, сат.програма, мини фрижидер, фен, сеф, тоалет. (*Класичен ТВ во Стандардни соби)

ЛЕГЕНДА: A –Поглед кон ски терените на Бистра (југо-источна страна)  B – Поглед кон пл.Бистра и странично кон езерото. (западна страна)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Check IN : по 14:00h, Check out: до 10:00h. Late Check out до 18:00h, на барање: 60% попуст од цената на собата
 • Резервациите се валидни само преку мејл или во агенција со аванс од 30%
 • Потврдената резервација треба да биде уплатена најдоцна 7 дена пред тргање во агенција.


ЗИМА 2017/2018
ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ ВО ЕВРА

          15.01.2018 – До крај на сезона
       Тип на соба Max. 01-14.01.18 Недела- Четврток Петок – Сабота
Легла НП       ПП НП       ПП НП       ПП
СТАНДАРД                     када                 20м2 B 2 40       45 29      33 40       45
ПАНОРАМИК              со Туш кабина   25m2 A+B 3+1 40       45 29      33 40       45
СУПЕРИОР            со Џакузи               27m2 A+B 2+1 45       50 31      35 45       50
ФАМ. СУПЕРИОР   со Џакузи             30m2 B 2+2 45       50 31      35 45       50
SKY DE LUX    со големо Џакузи          30m2 A 2+2 45       50 31      35 45       50
SKY DE LUX   со де лукс Туш кабина  30m2 B 2+2 45       50 31      35 45       50
SUITE (Француски кревет 180х200)

 Големо Џакузи   43m2

A 2+2 55       60 46      50 55       60
АПАРТМАН (Француски кревет 160х200) Jacuzzi       45m2 A+B 2+3 55       60 46      50 55       60

 • Потврдената резервација треба да биде уплатена најдоцна 7 дена пред тргање во агенција.
 • За отказ 14 дена пред тргање, нема поврат на уплатените средства.
 • Прифаќаме плаќање со кредитни картици (Visa, Master, Maestro)
 • Хотел Алпина го задржува правото на промена на цените без претходна најава.
 • Потврдените резервации, остануваат по старите цени.
 • ВО СЛУЧАЈ НА КРАТЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ПО ЧЕКИРАЊЕТО ВО ХОТЕЛ, НЕМА ПОВРАТ ЗА НЕИСКОРИСТЕНИ ДЕНОВИ

Туристичка такса 1 евро по лице на ден, не е вклученоНП: Ноќевање со појадок.

АЛПИНА А ЛА КАРТ РЕСТОРАН – ДОМАШНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ  ЈАДЕЊА  !       ПП: Полупансион             

ГЕНЕРАЛНИ ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • ДЕЦА: 0-6,99 год. Во придружба на 2 возрасни : БЕСПЛАТНО на база НП ( Користење на помошен кревет со доплата: 10 евра на ден по кревет)
 • ДЕЦА: 7-11,99 год. Во придружба на 2 возрасни, користи помошен кревет: 50% попуст на база НП.
 • ТРЕТА/ЧЕТВРТА особа во придружба на 2 возрасни, користи помошен сервис : 50%  попуст на база НП
 • ЕДНОКРЕВЕТНА доплата: + 70% на база НП
 • САУНА: 10 евра за користење од 30 мин. Максимум 4 лица.

 

СОБИ: WI-FI, ЛЦД*TВ, сат.програма, мини фрижидер, фен, сеф, тоалет. (*Класичен ТВ во Стандардни соби)

ЛЕГЕНДА: A –  Поглед кон ски терените на Бистра (југо-источна страна)   B – Поглед кон пл.Бистра и странично кон езерото. (западна страна)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Check IN : по 14:00h, Check out: до 10:00h. Late Check out до 18:00h, на барање: 60% попуст од цената на собата
 • Резервациите се валидни само преку мејл или во агенција со аванс од 30%