Book Now!
in*tra


ВИЛА АНГЕЛОС – КАЛИТЕАЛокација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!


 • Цените со * се однесуваат на 7 ноќевања со превоз по лице.
 • Трето и четврто лице ГРАТИС ( доплата за превоз, доколку користат
 • Доколку се користи сопствен превоз цената се намалува за 10 евра по лице
 • За уплата на два аранжмани одобруваме 7% попуст на втората смена
 • На промо цените не одобруваме попуст за уплата
 • Цените без * се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без прево
 • Доплата за превоз/ 35 евра за возрасни / 25 евра за деца од 2-12 години

 • Во студиата е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до  6 години.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и  објектот на престој.
 • Во ценатане е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
 • При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга
 • При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.
 • Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.
 • Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.

  НАПОМЕНА

 • Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови,
 • Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска