Book Now!
fal*on

Апарт-хотел „Laskarina“ – Потос

Вила Ласкарина е лоцирана во строгиот центар на Потос на само неколку метри од преубавата плажа. Вилата располага со 1/2, 1/2+1 соби како и 1/2+2 апартман на вториот спрат од објектот. Сите соби се опремени со ТВ, Wi – Fi (со доплата 5€ на ден), тераси. Услугата е на база на полупансион ( појадок и вечера) и истиот се служи во ресторанот пред самиот објект.
Локација : Apart-Hotel-Laskarina-PotosНапомена:

  • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
  • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
  • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
  • Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден по соба
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.