Book Now!

Banbus Lux Studio Appartments – Се наоѓа во самиот центар на Будва, на само 400 метри од шеталиштето и зоната за капење, на долната страна на главниот пат и на само пет минути од кафе -бар Трокадер и други клубови, кафулиња, ресторани .Новоотворените студиски апартмани нудат комплетна удобност и задоволство за сите туристи . Секое студио / апартман е опременo со мини кујна, машина за миење садови, фрижидер, ТВ, клима уред, WiFi, тераси. Сите тераси се опремени со пластични маси и столчиња. Зградата содржи лифт, ресторан.
Дадените цени се во евра по лице, уплата се врши исклучиво во денари.

Попуст за термините 21.07 и 31.04  од 390€ на 360 €


Сместувањето започнува со појадок на денот објавен во табелата, а се завршува со вечера  


Цената вклучува : 

 • 10 дена / 9 ноќевања на база HB –  полупансион ( појадок, вечера ) / по лице
 • Употреба на клима, WiFi
 • Промена на послелнина , крпи  и чистење ( 3 пати за време на престојот )

Цената не вклучува : 

 • Превоз 45 евра – Поаѓање од Скопје секој ден во 00:30 ч. , поаѓање од Куманово секој ден во 23:45 ч.
 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден за возрасни, 0,5 евра за лица од 12-18г, деца под 12 г. не плаќаат. Плаќање на рецепција.
 • Пијачки во ресторанот за време на престојот
 • Патничко осигурување

Доплати: 

 • Доплата за еднокреветна соба +80%

Дополнителни услови : 

 • Деца до 2г. – бесплатно ( не користи никакви услуги )
 • Деца од 2-6,99г. -50% и користат заеднички кревет со родители
 • 2 Деца од 2-11,99г. -50% по дете и користат заеднички кревет со родители
 • Деца од 2-11,99 г. кои користат сопстевен лежај -20%
 • Деца и возрасни кои користат дополнително легло -20%

Напомена 

 • Само деца до 7 години можат да користат заеднички лежај