Price: 89€Сигурна реализација : 89€
Book Now!
са*на

 СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА 

РАСПРОДАДЕНА

30.декември (недела)      БЕЛГРАД
Состанок на групата на паркингот спроти хотел ‘’Холидеј Ин’’ во 03:30 часот. Поаѓање за Белград во 04:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Дневно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување околу пладне. Организиран разглед на градот со локален водич: Славија, Теразије, Булеварот на Крал Александар, Парламентот, црквата Св.Марко, Плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова улица, Калемегдан, Народниот Театар, Народниот Музеј, мостовите на Сава… Сместување во хотел. Ноќевање.

31.декември (понеделник)     БЕЛГРАД 
Појадок. Можност за факултативна посета на Дедиње, Меморијалниот Центар и Куќата на цвеќето во која се наоѓа гробот на Јосип Броз Тито. Слободно време за индивидуални активности и прошетки или посета на шопинг центарот Ушче. Во вечерните часови заминување кон центарот на Белград. Дочек на Новата Година на плоштад или во некој од локалите. Ноќевање.

01.јануари (вторник)     БЕЛГРАД
Појадок. Предлагаме прошетка низ Кнез Михајлова и Калемегдан, крстарење по Сава и Дунав или пак посета на прекрасната зоолошка градина. Поаѓање кон Скопје. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 89 Є


Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во хотел 3*** на база 2 НП (ноќевање со појадок)
  • Организиран разглед на Белград со локален водич
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето


Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Влезници за музеите и културно – историските споменици
  • Факултативна посета на “Куќата на цвеќето”
  • Индивидуално патничко осигурување (160 мкд)
  • Други неспоменати посети и услуги


Напомени:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Ви Травел