Location: Borovets - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 130 Dbl
Адреса: Хотел Бор Еделвис Боровец, Бугарија
Локација:Hotel-Bor-Edelwiss-Borovets
Хотелски капацитети:
Број на спратови 3, Сеф на рецепција (€), Wi-Fi, Rent-a-car, Паркинг,
Храна и пијалоци:
Ресторани 2, барови 2, Скај-бар / ресторан, детско мени, вегетаријанско мени
За деца:
Детско игралиште, Детско креветче
Спорт:
Одбојка, Билјард
Грижа за тело:
Фитнес, Сауна, Масажа
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици е дозволено во хотелот (€),секојдневно чистење на собите,  промена на постелнина (3-неделно), промена на крпи (3-неделно), перење

01.12-23.12 24.12-28.12 29.12-02.01.19 03.01-07.01.19 08.01-31.01.19 01.02-20.02.19 21.02-31.03.19
Double room
p/1pax p/nt BB
40.9 43.8 55.2 43.8 40.9 438 39.9
Single room
p/1pax p/nt BB
52.1 57.2 95.1 47.3 50.3 57.2 43.3

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цена вклучува:
Сместување, пристап до интернет, паркинг, шатл до лифтовите:


HB: Возрасен евра од ден, деца 3 евра од ден


Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден. деца до 1,99г. не плаќаат
 • Патничко / здраствено осигурување