fbpx
Duration: 27.08.2020
Price: 769€Нови термини : 769€
Book Now!

egz


Коста дел Сол есен 2020 година – Златна Шпанија
8 дена / 7 ноќевања


датуми на поаѓање:
27.08.2020, 03.09.2020, 10.09.2020, 17.09.2020, 26.09.2020, 03.10.2020, 10.10.2020


Ден 1 / Софија – Малага
Поаѓање од Софискиот аеродром со директен лет на Бугарија Ер. Слетување на аеродромот во Малага. Дочек од претставник во Малага. Трансфер и сместување во хотел Фуенгирола парк 4 * во Фуенгирола. Вечера.Ноќевање.

Ден 2 / слободен ден
Појадок. Информативен состанок за запознавање со регионот, како и со дополнителни екскурзии. Ручек Слободно време. Вечера. Ноќевање. Дополнителна екскурзија до Ронда. Цена: возрасен: 45 евра, дете до 10 години: 35 евра

Ден 3 / Гранада
Појадок. Слободно време. Ручек Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Гранада. Цена: возрасен: 67 евра , дете до 10 години: 55 евра.

Ден 4 / Гибралтар
Појадок. Слободно време. Ручек Вечера. Ноќевање.Факултативно патување до Гибралтар Цена: возрасен: 50 евра , дете до 10 години: 40 евра.

Ден 5 / Севилја
Појадок. Слободно време. Ручек Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Севилја Цена за возрасни: 59 евра, дете до 10 години: 49 евра.

Ден 6 / Тангиер
Појадок. Слободно време. Ручек Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Тангиер / Мароко. Цена за возрасни: 85 евра , дете до 10 години: 70 евра .

Ден 7 / Кордоба
Појадок. Слободно време. Ручек Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Кордоба Цена за возрасни: 59 евра, дете до 10 години: 49 евра.

Ден 8 / Малага – Софија
Појадок. Слободно време. Ручек.Заминување од хотелот. Во утринските часови, по избор полудневна екскурзија до Мијас. Цена за возрасни: 29 евра, дете до 10 години – 25 евра . Трансфер во Малага. Панорамска турнеја низ градот, гледајќи ја надворешноста на тврдината Гибралфаро, Соборниот храм и Домот на Пикасо. Слободно време во Стариот град. Трансфер до аеродромот во Малага. Враќање на летот за Софија.


Цените се со вклучен трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно) 
за сопствен превоз до аеродром Софија/ цената се намалува -20 евра по лице


Hotel Fuengirola Park 4*

 ПРОЛЕТ/ЕСЕН По лице во двокреветна  Еднокреветна  Трет возрасен на доп/ легло 1 дете до 12 г. 
09.06.2020 735 еврa 845 еврa 685 еврa 425 еврa
16.06.2020 739 еврa 859 еврa 689 еврa 429 еврa
23.06.2020 749 еврa 869 еврa 699 еврa 439 еврa
27.06.2020 769 еврa 899 еврa 719 еврa 489 еврa
 27.08.2020 769 еврa 899 еврa 719 еврa 489 еврa
  03.09.2020 755 еврa 885 еврa 705 еврa 445 еврa
  10.09.2020 749 еврa 869 еврa 699 еврa 439 еврa
  17.09.2020 739 еврa 859 еврa 689 еврa 429 еврa
  26.09.2020 729 еврa 849 еврa 679 еврa 419 еврa
  03.10.2020 709 еврa 839 еврa 659 еврa 409 еврa
  10.10.2020 705 еврa 835 еврa 655 еврa 405 еврa

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет со редовен лет на Бугарија Ер: Софија – Малага – Софија со вклучени аеродромски такси
  • Чекиран  багаж до 23 кг и рачен багаж до 10 кг
  • Трансфер од аеродром-хотел-аеродром
  • 7 ноќевања на ФБ основа + полн пансион / појадок, ручек и вечера / и вода и вино по човек за време на оброците во хотелот „Фуенгирола Парк“ 4 *
  • Полудневна турнеја на Малага со бугарски водич
  • Водич на бугарски јазик за време на вашиот престој во  Коста дел Сол
  • Медицинско осигурување за периодот на патување со покриеност од 10,000 ЕУР во компанијата за осигурување Армеец

Во цената не вклучено:

  • Дополнителни екскурзии што се нарачуваат и плаќаат во Бугарија
  • Лични трошоци
  • Осигурување за откажување на патувањето