Duration: 16.04.2020
Price: 669€Нова програма : 669€
Book Now!
ab*ax


КОСТА ДЕЛ СОЛ 2020 – ЗЛАТНА ШПАНИЈА
Велигден 2020: 16.04 – 21.04 – 5 ноќевања – Гарантиран датум


7 ноќевања Full Board ( појадок , ручек , вечера )
Датуми – пролет 2020: 30.04 | 09.06 16.06 | 23.06 | 27.06 – Гарантирани датуми
Дати – Есен 2020: 27.08| 03.09| 10.09| 17.09| 26.09| 03.10| 10.10 – Гарантирани дати

7 ноќевања ФБ + (појадок, ручек и вечера со пијалоци) и вклучена 1 екскурзија во Малага


Програма

Ден 1: Софија – Малага
Поаѓање од софискиот аеродром со директен лет на Бугарија Ер. Слетување на аеродромот во Малага, каде ќе ве очекува претставник. Трансфер и сместување во хотелот „Фуенгирола 4“ во Фуенгирола. Вечера. Ноќевање.

Ден 2: слободен ден
Појадок. Информативен состанок за запознавање со регионот и дополнителни екскурзии. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање. Изборна екскурзија до Ронда. Цена: возрасен: 45 евра , дете до 10 години: 35 евра / 69 такси

Ден 3: Гранада
Појадок. Слободно време.Ручек.Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Гранада. Цена: Возрасен: 67 евра , дете до 10 години: 55 евра.

Ден 4: Гибралтар
Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Изборна екскурзија до Гибралтар. Цена: Возрасен: 50 евра , дете до 10 години: 40 евра.

Ден 5: Севилја
Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Севилја. Цена: Возрасен: 59 евра , дете до 10 години: 49 евра.

Ден 6: Тангиер
Појадок. Слободно време.Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Тангиер (Мароко). Цена: Возрасен: 85 евра , дете до 10 години: 70 евра .

Ден 7: Кордоба
Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативно дневно патување во Кордоба. Цена за возрасни: 59 евра, дете до 10 години: 49 евра.

Ден 8: Малага – Софија
Појадок. Слободно време.Ручек .Заминување од хотелот. Во утринските часови по избор полудневна екскурзија до Мијас.Цена за возрасни: 29 евро, Дете до 10 години – 25 евра

Трансфер во Малага. Панорамска турнеја низ градот (вклучена во цената). Разгледување надвор од тврдината Гибралфаро, Катедралата и куќата на Пикасо. Слободно време во центарот на Стариот град. Трансфер до аеродромот во Малага. Враќање на летот за Софија


Цените се со вклучен трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно) 
за сопствен превоз до аеродром Софија/ цената се намалува -20 евра по лице


ПРОЛЕТ/ЕСЕН По лице во двокреветна соба Еднокреветна Трет возрасен на дополнително  легло 1-во дете до 12 г. со 2ца возрасни
16.04-21.04.20
5 Ноќевања Велигден
669 евра 749 евра 639 евра 515 евра
30.04.2020
7 ноќевања
735 евра 845 евра 685 евра 525 евра
09.06.2020
7 ноќевања
735 евра 845 евра 685 евра 525 евра
16.06.2020
7 ноќевања
739 евра 859 евра 689 евра 529 евра
23.06.2020
7 ноќевања
749 евра 869 евра 699 евра 539 евра
27.06.2020
7 ноќевања
769 евра 899 евра 719 евра 589 евра
27.08.2020
7 ноќевања
769 евра 899 евра 719 евра 589 евра
 03.09.2020
7 ноќевања
755 евра 885 евра 705 евра 545 евра
  10.09.2020
7 ноќевања
749 евра 869 евра 699 евра 539 евра
 17.09.2020
7 ноќевања
739 евра 859 евра 689 евра 529 евра
  26.09.2020
7 ноќевања
729 евра 849 евра 679 евра 519 евра
  03.10.2020
7 ноќевања
709 евра 839 евра 659 евра 509 евра
 10.10.2020
7 ноќевања
705 евра 835 евра 655 евра 505 евра

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со редовен лет кон Бугарија Бур Ер: Софија – Малага – Софија со вклучени аеродромски такси
 • Багаж до 23 кг и багаж за кабини до 10 кг
 • Трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно)
 • Аеродром-хотел-аеродром трансфер
 • 7 ноќевања ФБ + полн пансион / појадок, ручек и вечера / и литро вода и ¼ л вино на лице за време на оброците во хотелот „Фуенгирола Парк“ 4 *
 • Полудневна турнеја во Малага со бугарски водич
 • Услуга на бугарски јазик за време на вашиот престој во Коста дел Сол
 • Медицинско осигурување за периодот на патување опфатено со 10,000 евра кај компанијата за осигурување Армеец

Забелешка:

 • За датумите на поаѓање: 09.06, 16.06 и 23.06.2020 година, панорамската турнеја на Малага ќе се одржи на денот на пристигнување.

Во цената не е вклучено:

 • Дополнителни екскурзии, се плаќаат во агенција
 • Лични трошоци
 • Осигурување за патничко откажување

Време на летање со Бугарија Ер: вторник – вторник

 • Софија – Малага 09.30 часот. – 12.15.
 • Малага – Софија 13.10. – 18.00

Начин на плаќање:

 • Уплата 300 евра за резервација
 • Остатокот  до 30 дена пред датумот на поаѓање!
 • Плаќањето е во мкд, 1 евро = 62 мкд

Откажувања и казни:

 • До 60 работни дена по поаѓањето – нема пенали
 • Од 59 работни дена до 21 ден -300 евра ( уплатениот депозит се зарджува)
 • Од 20 работни дена до денот на поаѓање – 100% од цената на патувањето

Напомени: 

 • Потребен е валиден биометриски пасош , 6 месеци пред истекување