fbpx
Book Now!
ki*tt


Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА

Капацитет: 46 Dbl, 16 Trpl, 4 S1bedroom
Адреса: Хотел Делфин, Сончев Брег, Бугарија
Мапа: Сончев Брег Delfin-Hotel
Локација:
Прва линија, Далечина до плажа 100 м, Година на изградба 1980, Година на последната реконструкција 2013
Хотелски капацитети:
Број на спратови 7, Лифт, Сеф на рецепција (€), Отворен базен, Wi-Fi (€), Магазин, Размена на валута, Парк област и градини
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови, скара, услуга во соба
За деца:
Детски базен, Детско игралиште, Детско креветче (ФОК),Билјард (€)
Грижа за тело:
Фитнес (€), Сауна (€)
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено, дневна служба, промена на постелнина (неделно) 1, промена на крпи (неделно) 2, изнајмување на железо (€)

Цена Вклучува (EUR):
користење на базен, лежалка и чадор во близина на базенот.
Коментари:
BB / HB – вклучена, FB (ручек) – мени. Доенчиња до 2 години – бесплатно. Минимален престој 4 ноќевања.
Попуст:
Попуст за деца (2-12 години) на редовно и екстра кревет, попуст за возрасни на дополнителен кревет.