fbpx
Duration: 04.02.2023
Price: 695€ 
Book Now!
voy*ager


ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – поаѓања во Февруари
Датум на патување: 04-10.02.23 // датум на престој: 05-09.02.23 (4ноќи/6дена)


Хотел Услуга Тип на соба Цена
05-09.02.2023 (4ноќи)
Ibis Dubai Al Barsha 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 695 € 
Доплата за еднокреветна соба 150 € 
Millennium Place Barsha Heights 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 765 € 
Доплата за еднокреветна соба 225 € 
Доплата за 3то лице или дете до 11.99 на дополнителен кревет 760 € 
Дете од 6-11.99 без кревет (со 2возрасни лица) 545 € 
Radisson Beach Resort Palm Jumeirah 4* (Jumeirah Palm) Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 935 € 
Доплата за еднокреветна соба 390 € 
Доплата за 3то лице или дете до 11.99 на дополнителен кревет 725 € 
Дете од 6-11.99 без кревет (со 2возрасни лица) 545 € 
Stella Di Mare Hotel Dubai Marina 5* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 940 € 
Доплата за еднокреветна соба 395 € 
Доплата за 3то лице или дете до 11.99 на дополнителен кревет 830 € 
Дете од 6-11.99 без кревет (со 2возрасни лица) 545 € 
Mövenpick Hotel JLT 5* (Jumeirah Lakes) Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 780 € 
Доплата за еднокреветна соба 235 € 
Доплата за 3то лице или дете до 11.99 на дополнителен кревет 860 € 
Дете од 6-11.99 без кревет (со 2возрасни лица) 545 € 

ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ
TK1006 04FEB SKPIST 2045 0010+1// TK 866 05FEB ISTAUH 0120 0645

TK 869 10FEB AUHIST 0245 0655 // TK1003 10FEB ISTSKP 0825 0755


Програма на патувањето – авиокомпанија TURKISH AIRLINES од Скопје, со вклучен 20 кг чекиран багаж и 7 кг рачен и оброк согласно политика на авио компанија. Саатници на полетување и слетување се по локално време и согласно моменталнен ред на летање на TURKISH AIRLINES.


Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ. Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба СТАНДАРДНА ДВОКРЕВЕТНА за минимум 2 лица во соба (две полноплатежни суми)


Цената вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – АБУ ДАБИ – ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром во Абу Даби;
 • 4 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга (согласно саатници на check-in & check-out)
 • Организација и реализација на патувањето
 • Локална асистенција во Дубаи (овластен претставник на српски јазик доколку се земат екскурзии пред поаѓање или за дополнителни екскурзии со уплата на лице место на барање)

Цената НЕ вклучува:

 • Влезна виза за  Дубаи   – 95ЕУР по лице (задолжително за сите лица)
 • Патничко здравствено осигурување (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ – НА БАРАЊЕ (зависат од број на пријавени лица и протоколи за време на престој, редослед на екскурзии и саатници се подложни на промени согласно инфо на организатор)
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR  по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).   Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.


Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Дополнително возрасно лице или дете во соба со две возрасни лица – ЦЕНА НА БАРАЊЕ (без легло или на помошно легло се намалува комодитет на соба)
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (согласно нови КОВИД протоколи)
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Ви Травел
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност