fbpx
Book Now!


Локација : Dufne App~Popova Shapka

Прекрасна, пријатна и пространа планинарска куќа сместена среде ски центарот Попова Шапка, многу блиску до скијачката област. Традиционален дизајн и дрвен ентериер, што ви дава топло и домашно чувство. Куќата е комплетно опремена со сите кујнски апарати, машина за перење, сателитски ТВ пристап, два ЛЦД телевизори, бесплатен Wi-Fi, моментален бојлер, централно греење во сите делови на куќата и предниот двор што може да се користи за скара.


Цена за наем на цела вила е 110 евра од ден ( вкупно за максимум до 7 гости )

***иста цена е доколку се помалку од 7 гости ***
***Цените не важат за Новогодишните празници*** 


За просторот
На долното ниво има голема дневна соба со (42 инчен) телевизор со рамен екран, кујна, голема трпезариска маса за 8 лица до кујната,
Тоалет со туш и простор за чување на скијачката опрема . За добивање на тоа дополнително чувство во планина, има камин на средина од дневната соба. Дневната соба има пристап и до голема тераса. Половина од терасата е затворена со големи прозорци, целосно изолирана од студот за да уживате во оние неверојатни утрински и вечерни планински погледи (се смета како област за пушење), додека другата половина е отворена за уживање во сончевите денови. На горниот кат има една единечна соба со брачен кревет, една соба со два двокреветна кревет и отворена просторија со два единечни кревети и ТВ.