Duration: 05 Oct 2019 - 08 Oct 2019
Price: 450€Early booking : 399€
Book Now!
ab*ax


Баварските замоци 2019 година
 лет од Софија
4 дена / 3 ноќевања
07.09 – 10.09
05.10 – 08.10 ( Трансфер до Мюнхен за Октоберфест ) 
19.10 – 22.10
( можност за трансфер до аеродром Софија ) 

ДЕН-1
Собир на аеродромот во Софија (Терминал 1) 2 часа пред лет за  Меминген. Пешачење низ центарот на Минхен. Трансфер и сместување во хотел 3 * во областа Минхен. Времетраење на трансфер – околу 1 час и 30 минути. Ноќевање.

ДЕН-2
Појадок. Дополнително плаќање – целодневна екскурзија до замоците Нојшванштајн и Хохшангау со вклучен влез. Враќање во хотел. Ноќевање.

ДЕН-3
Појадок. Дополнително плаќање – целодневна екскурзија до Херенхимсе и Салцбург. Враќање во хотел. Ноќевање.

ДЕН-4
Појадок. Заминување од хотелот. Трансфер до аеродромот за директен лет со Виз Ер Меминген – Софија. Времетраење на летот – околу 1 час и 30 минути.


Цените во табелата се во евра по лице, во стандардна соба на база ноќевање со појадок, со аеродромски таска за раните резервации

**Понудата важи од 15.09  или додека не се потполнат промотивните места.**


Период По лице во Двокреветна стандард соба Еднокреветна соба Дете 2-11,99 г. во соба со 2 возрасни
Од Софија аеродром
07.09 – 10.09

379 евра

479 евра

349 евра

05.10 – 08.10
+ Трансфер до Минхен за Октоберфест

450 399 евра

540 499 евра

440 379 евра

19.10 – 22.10

590 469 евра

685 579 евра

520 439 евра


Програма 

ден 1 ( Вклучено во цената ) 
Пешачење во центарот на Минхен – ГЕРМАНИЈА, Минхен
Поаѓање кон палатата Херенсим (90 км). Се вели дека е баварскиот Версај. Kачување на брод за да стигнеме до дворските градини. Прошетајте низ градините и влезете во замокот (има аудио-водич на бугарски јазик). На вистинската зграда на овој „баварски Версај“, започна во 1878 година по плановите на Georgeорџ Долман, му претходи вкупно 13 фази на планирање. Кога Лудвиг Втори починал во 1886 година, палатата сè уште била нецелосна, а делови од неа подоцна биле уништени. Willе ги разгледаме уникатните државни скалила, државната спална соба и Големата сала на огледала. Заминуваме да го посетиме градот Моцарт-Салцбург. (70 км.) Барокниот дијамант на Северните Алпи се смести во подножјето на гранитниот бивалва Шеленбергер и ги прегледува неговите снежно-бели фасади во реката Салзах. Турнејата за разгледување ќе започне од реномираните градини со скулптури на палатата Мирабел, а потоа продолжете преку стаклениот мост над реката Салзах-МекАрштег, да поминете во стариот дел на градот, каде ќе имате можност да ја посетите главната катедрала – Салцбург и време да фотографирате на плоштадот Resител Плац. Одење по главната пешачка улица Гетрајгасе, куќата на еден од најголемите композитори од XVII век, Волфганг Амадеус Моцарт, не може да се пропушти.


Ден 2 
Цена за возрасни: 59 евра
Цена за дете: 39 евра за дете до 11,99 години
Екскурзија до Нојшванштајн и Линдерхоф – ГЕРМАНИЈА, МИНХЕH 

Екскурзијата вклучува посета на Швангау и Нојшванштајн. Швангау е старата палата која ги сочува детските сеќавања на „лудиот“ крал Лудвиг Втори од Баварија. Следува посета на замокот Нојшванштајн. Тој служеше како модел за прекрасен замок на Дизни. Комбинира контрасти, иронија и убавина.

Цената вклучува
Превоз, аудио-водичи на опционален јазик – без бугарски, билет за замоците Швангау и Нојшванштајн.


Ден 3
Цена за возрасни: 69 евра
Цена за дете: 59 евра

Екскурзија до Херенхимзе и Салцбург – ГЕРМАНИЈА, МИНХЕН
Поаѓање кон палатата Херенсим (90 км). Се вели дека е баварскиот Версај. Се качиме на брод за да стигнеме до дворските градини. Прошетајте низ градините и влезете во замокот (има аудио-водич на бугарски јазик). На вистинската зграда на овој „баварски Версај“, започна во 1878 година по плановите на Georgeорџ Долман, му претходи вкупно 13 фази на планирање. Кога Лудвиг Втори починал во 1886 година, палатата сè уште била нецелосна, а делови од неа подоцна биле уништени. Willе ги разгледаме уникатните државни скалила, државната спална соба и Големата сала на огледала. Заминуваме да го посетиме градот Моцарт-Салцбург. (70 км.) Барокниот дијамант на Северните Алпи се смести во подножјето на гранитниот бивалва Шеленбергер и ги прегледува неговите снежно-бели фасади во реката Салзах. Турнејата за разгледување ќе започне од реномираните градини со скулптури на палатата Мирабел, а потоа продолжете преку стаклениот мост над реката Салзах-МекАрштег, да поминете во стариот дел на градот, каде ќе имате можност да ја посетите главната катедрала – Салцбург и време да фотографирате на плоштадот Resител Плац. Одење по главната пешачка улица Гетрајгасе, куќата на еден од најголемите композитори од XVII век, Волфганг Амадеус Моцарт, не може да се пропушти.

Цената вклучува

  • Авионски Превоз,
  • Трансфери
  • 3 ноќевања со појадок
  • Разглед на Минхен
  • Водичи

Во цената не е вклучено

  • Лични трошоци,
  • Факултативи