fbpx
Duration: 24.04.2021
Price: 587€Нова програма : 587€
Book Now!
ab*ax


Бисерите на Египет
Вклучена  екскурзија до Египетскиот музеј во Каиро и пирамидите
 Hurghada Long Beach Resort 4* STANDARD
7 дена  /  6 ноќевања
Цените се во евра по лице за сместување во стандардни соби на услуга All Inclisive


All Inc

По лице во двокреветна соба

Еднокреветна
соба

Трет возрасен

1-во дете 2 – 11,99 г. со 2ца возрасни

2-ро дете 2 – 11,99 г. со 2ца возрасни

17.04-24.04

742 €

832 €

729 €

627 €

685 €

24.04-01.05

742 €

832 €

729 €

627 €

685 €

01.05-08.05

стоп 

стоп

стоп

стоп

стоп

02.05-09.05
слетување во Каиро

742 €

832 €

729 €

627 €

685 €

02.05-09.05
слетување во Хургада

668 €

758 €

655 €

553 €

611 €

08.05-15.05

615 €

819 €

615 €

615 €

615 €

15.05-22.05

597 €

801 €

597 €

597 €

597 €

22.05-29.05

597 €

801 €

597 €

597 €

597 €


Цената е по лице во лева и вклучува

 • Авионски билет Софија – Каиро / Хургада – Софија со директен чартер лет со „Бугарска ер чартер“;
 • Аеродромски такси;
 • Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;
 • 6 ноќевања на база All Inclusive во одморалиштето Хургада Лонг Бич 4 *;
 • 1 ноќ на база појадок и вечера во хотел Mövenpick & Казино Каиро – Медија Сити 5 * или слично во Каиро;
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • Трансфер помеѓу Каиро и Хургада со автобус;
 • Екскурзија на бугарски во Каиро – Египетскиот музеј и пирамидите со автобус;
 • Ручек на брод во ресторан закотвен на бреговите на реката Нил во Каиро;
 • Влезни такси за египетскиот музеј и пирамидите;
 • Лежалки и чадори на плажа и базен во хотелот;
 • Анимација за време на целиот престој во Хургада;
 • Претставник на тур-операторот со бугарски јазик за целиот престој;
 • МАКСИМАЛЕН пакет за безбедност (видете го описот подолу);
 • Медицинско осигурување со покритие од 10.000 евра и помош од евроинс, со покриен ризик за КОВИД-19;
 • Осигурување за откажување на патувањето со Евроинс со покриен ризик за КОВИД-19 или позитивен тест за ПЦР пред поаѓање;

Во цената не е вклучено – задолжителни доплати:

 • Туристичка виза (се вади при слетување во Египет ). До 30 април 2021 година, нема да се плаќа визна такса од 25 УСД при слетувањето на аеродромот Хургада;
 • Данок на гориво и штетни емисии – објавен 21 ден пред летот;
 • Цените се пресметуваат со параметрите на горивото на авионите 400 УСД / тон по стапка од 1 Евра / 1,17 УСД.
 • Совет за време на вашиот престој во Каиро – 5 американски долари се плаќаат на самото место
 • Распоред на летови (летовите се во локално време и се предмет на потврда):

Превозник: BG Air

 • Софија – Хургада – 09:00 – 12:10
 • Каиро – Софија – 12:20 – 15:00 часот
 • Софија – Каиро 09:00 – 10:30
 • Хургада – Софија 12:00 – 16:30 часот

Трансфер  аеродром – хотел – аеродром:

 • Времетраење (аеродром во Каиро): околу 1 час со 3/4 * автобус.
 • Времетраење (аеродром Хургада): околу 40 минути во правец на автобус 3/4 *.
 • Трансфер Каиро – Хургада / Хургада – Каиро – околу 600 км. / 6 часа