Location: Borovets - Bulgaria
Book Now!

 

Капацитет: 39 Dbl eooms , 15 Junior Suite, 12 1bedroom
Aдреса: Хотел Феста Зимски Палас, Боровец Ресорт, Бугарија
Локација: Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 20 m, Година на последната реконструкција 2009
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт, Затворен базен, интернет кафе, Wi-Fi во фоајето (FOC),  Паркинг, Гаража , Ноќен клуб
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови, кафулиња, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Вејбиситер (на барање, €), Детско креветче (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд
Грижа за тело:
Wellness центар, фризерски салон, фитнес, сауна, парна бања, солариум, масажа, џакузи
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите,  промена на постелнина (2-неделно) , промена на крпи (7-неделно) , козметички сет за во бања,


01.12-21.12
22.12-28.12
29.12-01.01
12.01-13.01
14.01-25.01
26.01-15.02
16.02-03.04
05.03-04.09
Single room
p/1pax p/nt BB
56.8
85.2
201.3
108.9
77.5
91.1
62.2
58
Double room
p/1pax p/nt BB
37.9
53.8
101.8
61.5
49.1
61.5
42
39.1
Junior Suite
p/2pax p/nt BB
90
126.7
129.2
144.5
114.9
144.5
98.3
92.3
Suite 1 bedroom
p/2pax p/nt BB
97.1
138.5
262.9
158.7
126.7
158.7
107.8
101.8

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

 

Цена вклучува:  Сместување, користење на затворен базен, фитнес, топлинска зона

Доплати:
HB: Возрасен 15 евра , деца 7,50 евра
Новогодишна вечера (31.12): Возрасен 100 евра ,  цеца 50 евра евра – (задолжително)
Божиќна вечера (25.12): Возрасен 50 евра , деца 25 евра – (не е задолжително)

Цената не вклучува :

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден , деца до 1,99г. не плќаат
 • Патничко / здраствено осигурување