fbpx
Duration: 01.07.2020
Price: Early booking -20% :
Book Now!
mag*an


Вилата се наоѓа на околу 30 метри од плажа.
Двокреветно студио – први кат.
Располага со француски кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар, ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со поглед на море.
Трокреветно студиото – први кат.
Располага со француски и еден поединечен кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со страничен поглед на море.
Четворокреветен апартман – први кат.
Располага со една спална и посебна кујна. Во спалната соба има два поединечни кревети-,плакар за алишта,тв,клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден француски кревет ,плакар за алишта,тв,клима уред.Кујната е комплетно опремена со,фрижидер ,респиратор.решо со две рингли. Апартманот има сопствено купатило. Собите имаат пешкири, WI – FI. Има сопствен паркинг.
39°59’21.1″N 23°53’54.1″E
39.989189, 23.898360


Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !

(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите


Табела бр.1 – сезонски цени

ТЕРМИН    НАЕМ   1/2 студио 1/3 студио 1/4 апартман
    05.07.2020     7 ноќи 400 € 420 € 490€
12.07.2020   7 ноќи 420 € 440 € 530€
19.07.2020   7 ноќи 450 € 470 € 550€
26.07.2020   7 ноќи 450 € 470 € 550€
02.08.2020   7 ноќи 450 € 470 € 550€
09.08.2020   7 ноќи 450 € 470 € 550€
16.08.2020   7 ноќи 420 € 440 € 550€
23.08.2020   7 ноќи 400 € 420 € 490€

Табела бр.2 – вонсезонски цени

ТЕРМИН   30.08.2020     06.09.2020     13.09.2020     20.09.2020  
    НОЌЕВАЊА   7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио / апартман 185 € 165 € 125 € 95 €

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
Ø Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
Ø Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.


Oрганизира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.