Book Now!
p*i

Капацитет: 58 Dbl, 3 DblConnected, 4 DblLarge, 23 Dbl small, 1 1bedroom small
Адреса: ул “цар Симеон” № 72, 2770 Банско, Бугарија
Локација: ul. “Tsar Simeon” 72, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 900 m
Хотелски капацитети:
Број на спратови 6, Лифт 1, Затворен базен 27 ° C, Wi-Fi (FOC), Паркинг,
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, Барови 1, Механа, BBQ, Детско мени, Вегетаријанско мени, Услуга во соба, Винска подрум
За деца:
Детски базен, Детска градинка, Вejбиситер (€), Детско креветче (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд , пинг-понг(€)
Грижа за тело:
Wellness центар, Фитнес, Сауна, Парна бања, Солариум, Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт (FOC), Домашни миленици не е дозволено во хотелот, Секојдневно чистење на собите, Промена на постелнина (2-неделно), Крпи се менуваат (7-неделно) , Козметички сет за во бања,


Цените не се валидни за период 25.04 – 10.05.2019

Цената вклучува : 

 • 1 ноќевања на избраната услуга
 • Користење на базени, сауна,парна бања, паркинг
 • Wi-Fi
 • Касно одјавување од хотел ( до 14:00 ) , доколку има место

Попусти : 

 • 1-во дете до 5,99 год. – бесплатно
 • 2-рп дете до 5,99 год.- 50%
 • Деца од 6-11,99 год. на дополнителен кревет -35%
 • Возрасен на дополнителен кревет -30%
 • Еднокреветна соба +20% од цената

Откажување на аражман : 

 • 14 дена пред започување – нема пенали ( 01.04-30.06.2019)
 • После овој период 100% пенали
 • Непојавување во хотел – 100% пенали