Book Now!
j*k


Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Плажа
100 метри од плажа
Опис на објектот
Студиа George – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метри  таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима со доплата, тераси.
Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и мал двор.
Локација : Villa-George-Nidri


Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања

период ноќевња студио 1/2 студио 1/3
22.05 – 29.05 7   49 € *   59 € *
29.05 – 05.06 7   59 € *   69 € *
05.06 – 12.06 7   89 € *   99 € *
12.06 – 19.06 7 139 € 149 €
19.06 – 26.06 7 199 € 209 €
26.06 – 03.07 7 259 € 269 €
03.07 – 10.07 7 299 € 309 €
10.07 – 17.07 7 339 € 359 €
17.07 – 24.07 7 369 € 389 €
24.07 – 31.07 7 369 € 389 €
31.07 – 07.08 7 369 € 389 €
07.08 – 14.08 7 369 € 389 €
14.08 – 21.08 7 339 € 359 €
21.08 – 28.08 7 309 € 329 €
28.08 – 04.09 7 259 € 279 €
04.09 – 11.09 7 179 € 199 €
11.09 – 18.09 7   89 € *   99 € *
18.09 – 25.09 7   49 € *   59 € *
25.09 – 02.10 7   49 € *   59 € *

Цената е во €, плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената НЕ Е вклучен превоз.


Цена за превоз по лице од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€ 
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€


Цена за превоз по лице од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Лук Оил) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€ 
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63год – попуст 10€


Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)


Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe


Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.