Duration: 29.02.2020
Price: Early booking -10% :
Book Now!
voy*er

Локација: Hotel-Golden-Beach-Metamorfosis


Хотелот Голеден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 1/2+1 EKO собите се наоѓаат на приземје, 1/2+1 стандард на прв, втор, трет и четврти спрат.


ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-10 % за резервации и целосна уплата до 29.02.2020
-5 % за резервации и целосна уплата до 31.03.2020


Период ALL L. цена за 1 лице во евра ( соба 2+1)
23.05 – 30.05 7   € 149
30.05 – 06.06 7 € 159
06.06 – 13.06 7 € 219
13.06 – 20.06 7  € 299
20.06 – 27.06 7 € 319
27.06 – 04.07 7 € 349
04.07 – 11.07 7 € 369
11.07 – 18.07 7 € 429
18.07 – 25.07 7 € 469
25.07 – 01.08 7 € 469
01.08 – 08.08 7 € 469
08.08 – 15.08 7 € 469
15.08 – 22.08 7 € 469
22.08 – 29.08 7 € 439
29.08 – 05.09 7 € 379
05.09 – 12.09 7 € 329
12.09 – 19.09 7 € 249
19.09 – 26.09 7 € 219

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) согласно политика на хотелот:
• Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa
• Ручек 14:00-16:00ч. избор на три главни јадења
• Вечера 19:30-21:30ч. на база шведска маса (Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 и 19:00-21:00)


Во цената Е вклучено:
• 7 AI LIGHT согласно политика на хотелот (шведска маса)
• Клима уред
• Безжичен интернет
• Користење отворен базен со слатка вода
• Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
• Детски дел во дворот на хотелот


Во цената НЕ Е вклучено:
• Превоз,
• Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
• Патничко осигурување


Напомена:
• Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба на 7 ноќи,
***цените обоени со црвена боја се со засметан попуст за рана резервација и се ПРОМО ЦЕНИ (не се одобрува дополнителен попуст)
• Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
• Прво дете до 13,99 г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 5,99 г. може да биде бесплатно сместено како четврто лице, со тоа што ќе користи легло заедно со родителите
• Трет возрасен над 14 години, плаќа 50% од цената во табелата
• BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде изнајмен 20 еур. за целиот престој
• Сместување во собите е после 14 часот по локално време, напуштање на собите е до 10 часот по локално време
• За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
• Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари
• Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• возрасни: 35 €
• деца од 2 до 12 години: 25 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)


Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата


ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

* Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата .

* Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
* Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
* Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
* Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
* Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.