Location: Pamporovo - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 160 Studio, 70 A1bedroom, 48 A2bedroom
Адреса: Хотелот Гранд Mанастир, Пампоровo, Бугарија
Локација: Hotel-Grand-Monastery-Pamporovo
Растојание до ски-лифтот 40 m
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт, Затворен базен 25 ° C (€), Wi-Fi во фоајето (FOC),Rent-a-car, Паркинг (€), Ноќен клуб, пијано-бар
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови 2, детско мени, вегетаријанско мени
За деца:
Бебешка кошница (€), билијард , игра машини
Спорт:
Ски и сноуборд, школа за скијање / сноуборд (€), изнајмување санкарски автомобили, изнајмување детски санки, пинг-понг
Грижа за тело:
Wellness центар, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна, Парна бања, Солариум, Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите,  промена на постелнина (2-неделно), промена на крпи (2-неделно), козметички сет за во бања


01.12-28.12 29.12-01.01.19 02.01-07.01.19 08.01-19.01.19 20.01-03.03.19 04.03-25.03.19
Apartment 1 bedroom
p/4pax p/nt RO
61.5 99.9 82.7 61.5 73.6 61.5
Apartment 2 bedrooms
p/6pax p/nt RO
75.7 119.1 99.9 75.7 91.8 75.7

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цената вклучува:
користење на базен, сауна, фитнес, паркинг, Wi-Fi во фоајето, сеф во соба, ски складирање.


Доплати:
BB: Возрасен 4.50 евра , деca 3.05 EUR од ден
HB: Возрасен 13,00 EUR од ден, деца 10,00 EUR од ден


Коментари:
BB / HB – bufet / мену,  Деца до 2 години – бесплатно.
Минимален престој за резервации кои минуваат низ датуми 31/12 и 01/01 – 5 ноќевања. 100% исплата за сите резервации во периодот за новогодишните денови


Цената не вклучува :
Туристичка такса 1 евро по лице од ден, деца до 1.99г. не плаќаат
Патничко/здраствено осигурување