Book Now!

HiT Casino & Hotel е луксузен хотел со 5 ѕвездички и казино се наоѓа во Стар Дојран точно на грчкиот граничен премин (65 км од Солун и 150 км од Скопје). Хотелот се наоѓа на 80.000 м2 приватно земјиште сопственост.
Хотелот располага со 62 соби со поглед на езерото или планински погледи и 36 бунгалови.
Собите за гостите се наоѓаат на вториот и третиот кат на хотелот : 50 двокреветни / , 5 апартмани со поглед на езерото, 3 “де лукс” апартмани со поглед на езерото и 4 супериор двокреветни соби.
Елегантно декорирани, просторни и луксузни, сите соби и апартмани се  климатизирани, со бесплатен Wi-Fi,  LCD телевизор, мини бар, сеф,
Хотелскиот ресторан од 200 седишта нуди светска кујна, а се служи a la carte  мени , инспириран од локални и интернационални јадења, гурманските задоволства од целиот свет, како и широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Хотелскиот бар –  Privé служи  различни видови на кафиња, коктели и пури на своите гости

Double Room with Mountain View (1 extra large double bed)
30.00 Euros per room for 1 person
40.00 Euros per room for 2 persons
Twin Room with Mountain View (2 single beds)
40.00 Euros per room for 2 persons
Double Room with Lake View (1 extra large double bed)
30.00 Euros per room for 1 person
40.00 Euros per room for 2 persons
Superior Double Room (1 extra large double bed + sofa, big chairs and table for daily use)
50.00 Euros per room for 2 persons + 1 child up to 12 years of age for free in extra bed
Suite with Lake View

(1 extra large double bed + sofa, big chairs and table for daily use + dining table with chairs)

70.00 Euros per room for 2 persons + 2 children up to 12 years of age for free in extra beds

Доплата за појадок – 5 евра по лице од ден
Доплата за појадок и вечера – 10 евра по лице од ден
Доплата за појадок, ручек и вечера – 15 евра по лице од ден