Book Now!
kit

Хотелот  се наоѓа во селото Бања –  познат по своите термални извори на HOT SPRINGS МЕДИЦИНСКИ & SPA HOTEL ние ги користиме само чиста минерална вода за центар Wellness и спа, а во текот на сите медицински и Wellness третмани.
HOT SPRINGS МЕДИЦИНСКИ & Spa Hotel е место каде што  гостите можат да уживаат во активна рекреација, одлични медицински и велнес услуги, најразлични третмани,  локални јадења  од природни производи, спокоен одмор во срцето на Пирин. Хотелот за помладите посетители нуди забавен мини-клуб , каде што ке можат да учат, играат и да се дружат.
Хотелот е лоцинар на само 5 минути од најголемиот и најмодерниот скијачки центар на Балканот – Банско.


13.07-
15.09
16.09-
30.11
Double room
p/1pax p/nt HB
67.7 63
Single room
p/1pax p/nt HB
107.3 98.5
Double room Lux
p/1pax p/nt HB
71.5 65.8
Single room Lux
p/1pax p/nt HB
111.8 103.1
Junior Suite
p/2pax p/nt HB
190.5 159.5
Studio
p/2pax p/nt HB
164.5 137.7

Легенда :

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден

Напомени :

 • Дете – 2.99г – бесплатно
 • Дете 3 – 5.99г – на кревет 25% од цената
 • Дете 3 – 5.99г – на дополнително легно – 75% од цената
 • Дете 6 -11.99г – на дополнително легно – 50% од цената
 • 2-ро дете од 3 – 5,99г на дополнително легло – 75% од цената
 • 2-ро дете од 6 – 11,99г на дополнително легло – 50% од цената
 • Возрасен или дете од 12г+, на дополнително легло – 25% од цената
 • Втор возрасен или дете од 12г+ на дополнително легло – 35% од цената
 • Еднокреветна соба -20% намалување од цената

Цената вклучува :

 • Ноќевања со појадок и вечера
 • Користење на Спа Центар
 • Фитнес центар
 • Простор за дена
 • Паркинг и др.

Цената не вклучува :

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден / деца до 1,99г. не плаќаат