fbpx
Book Now!


Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА


Капацитет: 501 Dbl, 44 JS
Адреса: Хотелот Викторија Палас, Сончев Брег, Бугарија
Мапа: Victoria-Palace
Локација:
Прва линија, Далечина до плажа 10 м, Година на изградба 2003, Година на последната реконструкција 2016 година
Хотелски капацитети:
Број на спратови 9, Лифт 4, Отворен базен, Затворен базен, Програми за анимација, Wi-Fi, Размена на валута, Аптека, Rent-a-car, Паркинг (6,20 € p / d) Парк област и градини
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови, детско мени, вегетаријанско мени
За деца:
Детски забавни програми, Детски базен, Детска градинка, Детско креветче (FOC)
Спорт:
Одбојка, аеробик, Водната гимнастика
Грижа за телото:
Wellness центар, Медицински кабинет, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна, Парна бања, Масажа, џакузи
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици е дозволено во хотелот (€), Секојдневно чистење на собите, постелнина се менува (2-неделно), пешкири промени (4-неделно), козметички сет за во бања, пешкири за на плажа (€), хемиско чистење (€), перење, €)


All Inclusive опис
Цената вклучува:
Користење на отворен базен
Лежалки и чадор / по соба / на базен
(појадок, ручек, вечера)
кафе, чај, млеко, локални безалкохолни пијалоци, локално пиво, локално вино
1 вечера за целиот престој резервираниот 1 ден претходно на рецепцијата на хотелот во италијански ресторан a-la-carte
10,00-18,00 бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци во барот Палма
11,00-17,00 колачи, бисквити, локум, сладолед, чај, кафе (во кафе тестото )
17.00-24.00 локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, локално пиво, локално вино во ирскиот бар
Доплата:
Перење, хемиско чистење
Сефови
Телефон
Фитнес, SPA
Интернет
Rent-a-car
Сите други услуги во хотел


Коментари:
АИ – вклучена. Сместување на доенчиња САМО во капацитет на собите.
Попуст:
Попуст за деца (5-12 години) на редовно и екстра кревет, попуст за возрасни на дополнителен кревет.

Специјална услуга – бесплатни ноќевања: бесплатни ноќевања за подолг престој во определен период
7 = 6 – 2019.05.15 – 2019.06.10
14 = 12 – 2019.05.15 – 2019.06.10
7 = 6 – 2019.09.11 – 2019.09.30
14 = 12 – 2019.09.11 – 2019.09.30