Book Now!
p*gr

Локацијана 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско
ul. “Bratya Veleganovi”, 2770 Bansko, Bulgaria
Капацитет100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани.87 соби, 162 студиа и апартмани
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, Буда бар, 3 конференциски сали, СПА центар (сауна, парна бања, затворен базен) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава.
Опременост на собите: сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања со туш. Студиата се со француски лежај и мини кујна опремени како стандардните соби. Апартманите имаат две соби, спална и дневна соба со кујна.

Цени валидни за период на престој :
20.06-01.11.2018 | 11.10.2018 – 14.10.2018   и   20.10.2018 – 23.10.2018 

Type of accommodation 11.10.2018 – 14.10.2018      20.10.2018 – 23.10.2018  HB
Person in Double room 28 €
Single room 35,5 €
Adult on extra bed 18 €
Child 6 – 11.99 year on extra bed 9 €

Цените се во евра по лице и вклучуваат:

  •  Ноќевање на база појадок и вечера
  • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона)
  • Детски кат, интернет, паркинг


Во цената не е вклучено :

  • патничко осигурување
  • туристичка тaкса 1€ по лице на ден