Book Now!
sa*a

Локација: Hotel-Jenny-Siviri
Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Сивири
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен (pool bar), snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг…
Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или море.
Опис: Хотелот се наоѓа на околу 250м. одалеченост од плажа, околу 100м. од центарот на Сивири. Во близина на хотелот се наоѓа автобуска станица. Плажа: песочна Услуга: полупансион (појадок и вечера). • Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)
 • За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги
 • (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***

 • Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 2 НЕДЕЛИ (15 ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ.
 • Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот писмено ќе дозволи поинаку.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга во термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
 • Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз до избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
 • Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.)


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

 • 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
 • 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
 • 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
 • 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

 • DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Автобуски превоз за КАСАНДРА
секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје           06:00 h     (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)
Велес             06:30 h     (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино      07:00 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Удово             07:30 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Гевгелија       08:00 h    (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово     04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар      03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)
Тетово           04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани         04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип            05:30 h     (паркинг пред пошта)
Кичево         04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга           03:00 h     (хотел Дрим, трафики)
Охрид           03:15 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен            04:00 h     (спроти автобуска станица)
Битола         05:00 h     (паркинг кај спортска сала)
Прилеп        05:45 h     (БП Лукоил)
Кавадарци   06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш      05:45 h     (БП Макпетрол)
Струмица     06:30 h     (паркинг пред Тинекс)

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Пефкохори (345 km)
Скопје – Солун (E75),
Солун-Неа Мудања – Калитеа – Сивири – Фурка
Трошоци во еден правец:
патарини MK (180 ден)