fbpx
Duration: 15.11.2022
Price: 1458€Потврдена програма : 1458€
Book Now!
ab*ax


7 ноќевања на база All Inclusive во Baobab Beach Resort and Spa 4*


ДЕН 1 Бугарија – Кенија
Состанок на аеродромот во Бугарија, 2 часа пред летот. Лет за Кенија во 23:30 часот.

ДЕН-2 Кенија
Пристигнување во Кенија околу 09:00 часот. Трансфер до хотел. Информативен состанок со претставникот на тур-операторот. Слободно време. Ноќевање.

ДЕН-3
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-4
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-5
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-6
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-7
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-8
Појадок. Слободно време за плажа и забава или факултативни излети. Ноќевање.

ДЕН-9  Кенија- Бугарија
Појадок. Трансфер од хотел до аеродромот во Кенија за летот Кенија – Бугарија. 14:00 лет од Кенија. Пристигнување во Бугарија околу 22:00 часот.


Табели за цени

Бунгалов со поглед на градина – Цените се во Евра по лице / услуга All Inclusive


Хотел Baobab Beach Resort and Spa 4*

Датум

Лице во двокреветна соба

Двајца возрасни во двокреветна соба

Двајца возрасни со дете 0-1,99

Двајца возрасни со дете 2-11.99

25.11.2022
*потврден термин * 

1458 евра

2916 евра

3036 евра

4218 евра

20.01.2023 

1563 евра

3126 евра

3246 евра

4494 евра

10.02.2023

1563 евра

3126 евра

3246 евра

4494 евра

18.03.2023

1563 евра

3126 евра

3246 евра

4494 евра


Во цената е вклучено:
Во цената не е вклучено:
 Превозник: European Air Charter
* Бугарија – Кенија – 23:30 – 09:15 часот (+1 ден)
* Кенија – Бугарија – 14:00 – 22:00 часот.
* Летот е директен, со техничка станица во Асуан.

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:

 • Хотел – Аеродром – Времетраење – околу 1 час 30 минути во еден правец со автобус 3/4*.

Пасош и визен режим, санитарни услови:

 • Потребен е меѓународен пасош со важност од 6 месеци од датумот на враќање. Пасошот треба да важи најмалку 6 месеци од датумот на враќање и да има 2 празни страници.
 • Виза за Кенија – 50 УСД – се плаќа на аеродромот, при пристигнување (пожелно е туристите да плаќаат со картичка – дебитна или кредитна, во екстремни случаи со банкнота од 50 УСД
 • Препорачливо е да се земаат анти-маларија таблети (маларон, повторна употреба)

Резервации:

 • Депозит во износ од 30%, од резервација платена во рок од 24 часа.
 • Доплата 21 ден пред поаѓање.
 • Издавање патни исправи 7 дена пред летот.

Услови за откажување:

 • До 24 часа по резервацијата – без такса за откажување
 • До 30 дена пред поаѓање – 100 евра како отказ
 • До 21 ден пред поаѓање – 30% од вредноста на пакетот, како отказ
 • Под 21 ден – 100% од вредноста на пакетот како отказ