fbpx
Duration: 18.02.2021
Price: 129€
Book Now!
ideal*pr


Хотел Олга Дедијер 2*

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција.


ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР – КОПАОНИК

ЦЕНОВНИК ЗА МЕСЕЦ ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ

ТЕРМИН ЦЕНА
07.01-10.2021 139
14.01-17.2021 145
21.01-24.2021 129
28.01-31.2021 129
04.02-07.2021 139
11.02-14.2021 139
18.02-21.2021 129
25.02-28.2021 129

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
 • За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
 • Дете до 2 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
 • Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
 • Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
 • Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
 • Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
 • За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест
 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
 •  Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
 • За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
 • Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот
 • – За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 •  Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ВИ ТРАВЕЛ

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања на база полупансион
 • Автобуски превоз
 • Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
 • Патничко осигурување 250 ден.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

 • Цена само за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
 • Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 15:00 часот.
 • Цената за превозот важи за месец Јануари и Февруари 2021

Kопаоник – Ski pass цени 2020/2021
Возрасни (12-64 години)

 • Дневна карта: 29 евра
 • Дводневна карта: 55 евра
 • Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

 • Дневна карта: 21 евра
 • Дводневна карта: 38 евра
 • Тридневна карта: 53 евра