fbpx
Book Now!

Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА


Капацитет: 84 Dbl, 20 TwoDblCon, 4 JS
Aдреса: Хотел Лебед, Константин и Елена одморалиште, Бугарија
Локација:Hotel-Lebed-Contantine-and-Elena
Втора линија, Далечина до плажа 200 м, Година на изградба 1970, Година на последната реконструкција 2001
Хотелски капацитети:
Број на спратови 4, Лифт 2, ), Отворен базен, Програми за анимација (bg, ru, de, en), Wi-Fi во фоајето (FOC), Паркинг (ФОК), Обезбеден простор, Парк област и градини, Мини Аква парк, Билјард
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, Барови 1, кафе-бар, BBQ, детско мени, вегетаријанско мени
За деца:
Детски забавни програми, Детско игралиште, Вабиситер (на барање, €), Детско креветче (ФОК), Детска соба
Спорт:
Спортска сала (€), Тенис на маса, Одбојка, Тениски терен (€), Фудбал (€), Аеробик, Водната гимнастика
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено, секојдневно чистење на собите, промена на постелнина (3-неделно) , промена на крпи (7-неделно), облека / влечки (€), крпи за плажа (FOC),


All Inclusive Premium опис
Цената вклучува: 
Користење на базен, 2 лежалки и 1 чадор / на соба / на базен и на “South beach”, крпи за базен
(доручек, ручек, вечера), три тематски вечери неделно во главниот ресторан
Јадење во 4 тематски ресторани во целиот ресорт без никакви ограничувања во рамките на престојот (резервација за вечера е потребно само ако е за истиот ден, а-ла-carte и главниот ресторан се наплатува)
Noodle bar ,Hot dog Bar, Fruit Bar
Специјално детско мени во главниот ресторан и детски менија во сите ресторани со тематика
Слатки, крекери и сендвичи во дневниот бар
Чај, кафе, меки-алкохолни пијалоци – 24 часа во дневниот бар и во другите барови според работното време
Сладолед во сладолед-куќа “Кул Бриз”
Бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите на “Јужна плажа”
Паркинг
Детски клуб и разни детски објекти во близина на хотелот и на плажа
Вечерни анимации за возрасни
Мини Аква парк и авантура парк за деца
Wi-fi  во целата зграда – во фоајето на хотелот, како и во просториите
Отворен фитнес
Тенис на маса, билијард
Вода гимнастика, аеробик, боча, пикадо, одбојка на плажа и други
Дополнително плаќање: 
Сите други услуги во хотел


Коментари:
AI = AI Premium – вклучена. Доенчиња до 2 години – бесплатно.
1 Adl + 1 Ch до 2 години плаќаат за SGL. Сместување на доенчиња САМО во капацитет на собите.