fbpx
Duration: 28.12.2020
Price: 2565€Нова програма : 2565€
Book Now!
egz*tr


Малдиви Нова Година 2021
Термин : 28.12.2020
9 дена / 7 ноќевања
Индивидуална програма ( Вклучен трансфер од Штип до аеродром Софија / повратно ) 


Програма : 

1-ви ден / 28.12.2020: Софија – Доха
Лет од Софискиот аеродром до Mале преку Доха во 12:25 часот. со Катар ервејс. Слетување на аеродромот во Доха во 6:05 часот.

2-ри ден / 29.12.2020: Доха – Мале
Лет за Мале во 02:10 часот Пристигнување во Мале во 09:00 часот / Добредојдовте од нашата партнерска компанија и трансфер до избраниот хотел со брод ,  или домашен лет. Пристигнување во хотел и сместување. Ноќевање .

3-ти – 8-ти ден / 30.12.2020 – 04.01.2021: Малдиви
Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот океан, стотици ненаселени острови, топли лагуни со необични нијанси на сина боја , тиркизна и зелена, „подводни градини“ на корали. Малдиви е егзотичност, романса, релаксација и топлина што ни го дава овој тропски рај. Ве уверуваме, токму тоа ќе го најдете тука. За сите љубители на спортови на вода и истражување на подводниот свет постои можност за дополнителни екскурзии од хотелите.

На 31.12.2020 година дочек на Новата година 2021 година во избраниот хотел! Среќна Нова година!

9-ти ден / 05.01.2021: Мале – Доха – Софија
Појадок. Трансфер до аеродром во Мале за лет до Бугарија во 10:15 часот.  Слетување на аеродромот во Доха во 13:15 часот.  Лет за Софија во 17:00 часот и слетување на аеродромот во Софија во 21:15 часот.


Цените се со вклучен трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно) 
за сопствен превоз до аеродром Софија/ цената се намалува -20 евра по лице


Хотели  Услуга  По лице во двокреветна Трет возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни
MERCURE MALDIVES 4*
beach villa
Трансфер со внатрешен лет или брод
AI 2565 евра 2290 евра На барање
PARADISE ISLAND RESORT 4*
superior beach bungalow
трансфер со брз брод
 HB 2988 евра 2428 евра до 11,99 г.
1678 евра
ADAARAN SELECT HUDHURANFUSHI 4*
Beach villa
трансфер со  брз брод
Premium AI 3129 евра 2440 евра до 14,99 г.
2008 евра
SUN ISLAND RESORT 4*
superior beach bungalow
Трансфер со внатрешен лет или брод
 HB 3223 евра 2740 евра до 11,99 г.
1840 евра
MEERU ISLAND RESORT 4*
beach villa
трансфер со  брз брод
 FB 3367 евра 2572 евра до 14,99 г.
2021 евра
PARADISE ISLAND RESORT 4*
superior beach bungalow
трансфер со  брз брод
 AI 3583 евра 3023 евра до 11,99 г.
1975 евра
SUN SIYAM IRU FUSHI 5*
deluxe beach villa
трансфер со  брз брод
 HB 5475 евра 3640 евра до 11,99 г.
2065 евра
ADAARAN PRESTIGE VADOO ISLAND 5*
sunrise villa
трансфер со брз брод
 AI 5867 евра 4347 евра до 13,99 г.
2256 евра
SUN SIYAM IRU FUSHI 5*
deluxe beach villa
трансфер со хидроавион
 AI 3145 евра 4310 евра до 11,99 г.
2394 евра

Цената на пакетот е во евра по лице и вклучува:

 • Лет Софија – Доха – Мали – Доха – Софија со Катар ервејс со багаж до 30 кг;
 • Аеродромски такси
 • Трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно)
 • 7 ноќевања во хотел по ваш избор на Малдиви во соодветната угостителска услуга
 • Новогодишна вечера во хотелот;
 • Аеродром-хотел-аеродром трансфери со брз брод, внатрешен лет, или хидроавион
 • Средба на лице место на Малдиви од страна на претставник на локалниот партнер и помош за трансфер во хотел и назад;
 • Медицинско осигурување со покриеност до 10.000 евра, вклучувајќи ризик за лекување од страна на СОВИД-19.

Во цената не е вклучено:

 • Дополнителни екскурзии на лице место;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;

Услови за резервација

 • За резервација се плаќа депозит од 1200 евра, а целосна исплата се извршува до 45 дена пред датумот на поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 16 туристи.

Рокови за откази и казни:

 • 100 дена пред датумот на заминување – нема пенали
 • 99 до 80 дена пред датумот на заминување – 10% од вредноста на ТП;
 • до 79 дена до 31 ден пред заминување – износот на депозитот;
 • 30 до 0 дена – 100% од вредноста на ТП;

Услови и забелешки:

 • За резервација се плаќа депозит од 1000 евра, а целосна исплата се прави до 30 дена пред датумот на поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 15 туристи.
 • Цената на екскурзијата е пресметан при курс на американскиот долар 1 USD = 1.75 лв. При промена на девизен девизниот курс со повеќе од 5% во периодот до почетокот на туристичката патување, се задржува правото за прекалкулиране на главната пакет цена, согласно промената на девизен курс.
 • Патувањето е без медицински барања за имунизација.
 • Краен рок за известување за ненаплатен минимум – до 30 дена пред датумот на заминување.
 • Тур- операторот го задржува правото да го смени редоследот на програмските настани.
 • Во случај кога корисникот доброволно го прекине своето патување за времетраењето на патувањето, сите дополнителни трошоци, вклучувајќи и транспортните се на негова сметка.