fbpx
Duration: 29.04.2021
Price: 1549€ Нова програма : 1549€ 
Book Now!
egz*tra


Чартер лет до Малдиви за Велигден и мај
10 дена / 7 ноќи
датум на поаѓање: 29.04.2021 година
Софија – Мале – Софија


Програма

29.04.21 Софија – Малдиви
Лет од аеродромот во Софија во 22.00 часот за Мале со 40 минути слетување во Шарџа со АК Бугарија Ер. (Софија – Шарја, време на летот 5 ч.) (Шарја – Мале, време на летот 4 ч.)

30.04.21 Мале
Пристигнување во Мале во 10:00 часот . Средба со преставник на партнерската агенција и трансфер до избраниот хотел со брз брод , хидроавион или домашен лет. Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање .

01.05 – 06.05.21 Малдиви
Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот Океан, стотици ненаселени острови, топли лагуни со лежерни тенки нијанси на сина, тиркизна и зелена, „подводни градини“ на корали. Асоцијацијата што ја прави нашиот ум кога ги споменуваме Малдивите е егзотичноста, романтиката, релаксацијата и милувачката топлина што ни ги дава овој тропски рај. Ве уверуваме, ова е токму она што ќе го најдете овде.
За сите љубители на спортови на вода и истражување на подводниот свет постои можност за дополнителни екскурзии од хотелите.
Веќе сте далеку од бучавата и стресот, веќе сте на вашето место, островот од соништата, заливот од соништата, романтичен филм и за чудо сте главните ликови. Прошетајте околу вашиот речиси напуштен остров, галете ги водите на топлиот океан, нурнете во оваа жива вода, во која живеат повеќе од 700 видови риби. Во отворен океан можете да сретнете и  делфини.

07.05.21 Мале – Софија
Појадок. Слободно време за на плажа и забава. Трансфер до аеродромот во Мале за лет на Туркиш ерлајнс во 23:00 часот

08.05.21 (недела) Софија
Слетување на аеродромот во Софија во 07:00 часот Организиран трансфер до тест-лабораторијата (доколку е потребно).


Kaani Palm Beach 4*  – 1549 € 
Embudu Village Maldives 3* –  1595 €
SUN ISLAND RESORT 4+* –  1699 €
PARADISE ISLAND RESORT 4+* –  1730 €
Fihalhohi Island Resort 4* – 1849 €
Adaaran Club Rannalhi 4* –  1872 €


Цената на пакетот е во евра, по лице и вклучува:

 • Авионска карта Софија – Мале – Софија со АК Бугарија Ер со чекиран багаж до 23 кг по лице и до 8 кг. рачен.
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во соодветната база на храна;
 • Трансфери од аеродром-хотел-аеродром со брз глисер, домашен лет или хидро-авион;
 • Пречек на Малдивите.
 • Претставник при патувањето до Мале;
 • Медицинско осигурување со покриеност до 10.000 евра, вклучувајќи ризик од КОВИД19, во случај на болест во странство и покривање на третман на лице место;
 • Антигенски тест по враќањето во Бугарија, доколку е потребно;

Во цената не е вклучено:

 • Можност за организиран трансфер до аеродром Софија ( повратно )
 • Лични трошоци;
 • Храна, пијалоци и услуги кои не се споменати во програмата;
 • Осигурување за откажување патувања

Услови:

 • Понудата важи за минимум 140 туристи.
 • Патувањето е без медицински барања за вакцинирање.
 • Депозит при резервација во износ од 400 евра по лице
 • Доплата до 30 дена пред поаѓање.

Рокови за откажувања и казни:

 • Од денот по потпишувањето на договорот, до 30 дена пред датумот на поаѓање – 50 евра (единствен исклучок е откажување на програмата од страна на туристичката агенција );
 • Од 29 дена до датумот на поаѓање, целиот износ на договорот

 • Ако осигуреното лице се разболи од КОВИД-19 или е во карантин поради сомневање за болест и затоа мора да го откаже планираното патување, осигурувањето ги покрива надоместоците за трошоците за откажување на патувањето.
 • Болеста на брачен другар или близок роднина што не патува исто така се смета за причина за откажување на патувањето, под услов лицето да има опасна по живот состојба поради КОВИД-19 и да има потреба од интензивна нега во болница.

 • Меѓународен пасош со минимална важност од 6 месеци по датумот на враќање;
 • За деца до 18 години кои патуваат со или без родител, заверени од нотар или од двајцата родители!