Book Now!
egz*tr


ОДМОР НА МАЛДИВИТЕ
СОФИЈА – ИСТАНБУЛ / ДОХА / ДУБАИ – МАЖИ – ИСТАНБУЛ / ДОХА / ДУБАИ – СОФИЈА
Пролет 2019 г
7 ноќи , 8 дена

Малдивскиот архипелаг се состои од 26 атоли, обединувајќи 1190 корални острови кои се протегаат на површина од 90.000 квадратни километри. Се состои од корални гребени и песочни ленти долж долгиот подводен планински венец долг 960 километри кој се издига од длабочините на Индискиот Океан. Само 203 острови се населени, од кои најголем е Мале, каде што е исто така единствениот град и единствено пристаниште – главен град со исто име. Повеќето острови се опкружени со корални гребени. Секој атол има просек од 5 до 10 населени острови и 20 до 60 не-домородци. Малдивите се прашање на луксуз, романса, топлина, нежност, релаксација и природни убавини, колку неверојатно е сликата создадена од туристичката реклама која целосно одговара на она што го наоѓате тука. Истата смисла на безвременост, истите бои и знаменитости, истата тежина на телото и духот, океанот, песокот, сè е она што го видовте во туристичката брошура …..

Програма

Ден 1: Софија – Мале
Лет за Мале во Истанбул, Доха или Дубаи во зависност од избраната авиокомпанија: Turkish Airlines, Qatar Airlines или Emirates. Слетување на трансфер аеродром.

Ден 2: Мале
Лет до Мале. Пристигнување во Мале. Трансфер до избраниот хотел со  глисер или внатрешен лет. Пристигнување во хотел и сместување. Ноќевање.

Ден 3: Малдиви
Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот Океан, стотици напуштен островчиња, топли лагуни со лежерно засенчување се нијанси на сина, тиркизна и зелена, “подводни градини” од корали. Асоцијацијата која нашите умови прави при споменувањето на Малдиви е егзотика, романтика, релаксација и гальовна топлина која овој тропски рај ни дарува. Ве уверуваме дека токму тоа ќе најдете тука.Ноќевање

Ден 4: Малдиви
Веќе сте далеку од метежот и стресот, веќе сте на вашето место, сон остров, сон залив, еден романтичен филм и како по чудо вие сте главните ликови. Шетаат низ вашиот скоро напуштен остров, милуваш водите на топлиот Океан, нурнаа во оваа жива вода, дом на повеќе од 700 видови риби. Во откритија Океан можете да сретнете делфини, ајкули, гигант скејт. Ноќевање.

Ден 5 – Ден 8: Малдиви
Верувавте дека сте биле на Небото, нели? Дали сте свесни за огромното задоволство? Време е да откриете! Ако сакате нешто забавно и неповторлив, можете да изберете од десетици патувања, на пример да се нуркате во најубавите Атол, да набљудувате зајдисонцето, додека сте на крстарење со скростна моторен чамец, барајќи средба со делфини, а солените капки на океанот оставаат по лицето ви траги на задоволство. Зошто пак не, риболов по изгрејсонце или зајдисонце или пловење со јахта до една напуштена островот и расипничкото шармантна ден на островот со вкучен ручек и плажа задоволства.

Ден 9: Мале
Појадок. Слободно време за плажа и забава. Трансфер назад лет од Мале.

Ден 10: Мале-Софија
Слетување на  аеродром. Заминување кон Софија.


Термини , цени и хотел за сместување:

Hotel Fihalhohi Island Resort 4* 


Цената на пакетот е во Евра по лице вклучува:

 • Авионски билет Софија – Мале – Софија со избрана авиокомпанија (Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates & Fly Dubai и други) и вклучен чекиран багаж.
 • Сите аеродромски давачки;
 • 7 ноќевања во хотел на избор во Малдиви на база;
 • Средба на Малдивите на англиски јазик;
 • Двонасочен пренос со внатрешен лет или глисер на избраниот хотел;

Во цената не е вклучено:

 • Трошоци од лична природа;
 • Храна, пијалаци и услуги кои не се споменати во програмата

Услови и забелешки:

 • Депозит се уплаќа во вредност од 1000 евра и се врши целосна исплата 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 туристи.
 • Се пресметува по курс 62 мкд
 • Патување без медицински барања за имунизација.
 • Турскиот оператор го задржува правото да ја смени редоследот на програмските настани.