Book Now!
voy*er

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.


ЈУНИ

Период на патување – 17-27.06.2018 – период на престој 18-26.06.2018 (08 ноќи)
Holiday Island Resort & Spa 3*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.352 EUR ЗА 08 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Sun Island Resort & Spa 4*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.352 EUR ЗА 08 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН


ЈУЛИ

Период на патување – 13.07-23.07.2018 – период на престој 14.07-23.07.2018 (08 ноќи)
Holiday Island Resort & Spa 3*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.413 EUR ЗА 08 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Sun Island Resort & Spa 4*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.426 EUR ЗА 08 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН


АВГУСТ
Период на патување –
01.0810.08.2018 – период на престој 02.0809.08.2018 (07 ноќи)

Holiday Island Resort & Spa 3*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.559 EUR ЗА 07 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Sun Island Resort & Spa 4*
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.565 EUR ЗА 07 НОЌИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Цената е пакет по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база полупанcион

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари


Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси
 • 07/08 ноќевања во хотел Holiday Island Resort & Spa 3* и Sun Island Resort & Spa 4*на Малдиви на база полупансион
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување