Book Now!
j*k


Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.
Собите се ново изградени Април 2019. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет и сите соби се на втор спрат.
Локација  : Villa-Maria-Kalithea


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА


ВИЛА МАРИЈА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќeвања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.2019 7 59 69 Промо цени
26.05-02.06.2019 7 109 119 Промо цени
02.06-09.06.2019 7 139 149
09.06-16.06.2019 7 219 239
16.06-23.06.2019 7 249 259
23.06-30.06.2019 7 299 309
30.06-07.07.2019 7 329 339
07.07-14.07.2019 7 339 349
14.07-21.07.2019 7 369 379
21.07-28.07.2019 7 379 389
28.07-04.08.2019 7 379 389
04.08-11.08.2019 7 379 389
11.08-18.08.2019 7 339 349
18.08-25.08.2019 7 299 319
25.08-01.09.2019 7 249 269
01.09-08.09.2019 7 169 179
08.09-15.09.2019 7 129 139
15.09-22.09.2019 7 79 89 Промо цени
22.09-29.09.2019 7 59 69 Промо цени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 04:00 Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 05:00 Неготино (БП Неготино)
 • 05:40 Удово (БП Удово)
 • 06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 04:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 02:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори