fbpx
Duration: 19.11.2020
Price: 2230€Нова програма : 2230€
Book Now!
егз*тр


Одмор на островот Маурициус, група со водич од Бугарија

19.11.2020 19.11.2020 19.11.2020


Островот Маурициус – агол од рајот што ги фасцинира сите што успеаја да ја допрат неговата магија. Самото име на островот сугерира тропски луксуз, спокојство и можност за целосно опуштање. Маурициус ќе ве воодушеви, ќе ве натера да чувствувате дека сте еден од малкуте избрани да го допрете ова неверојатно место, каде што секој посетител ужива во личното внимание, каде зад секоја насмевка лежи ветувањето за уникатен празник.


Програма

19.11.2020 / Четврток / Прв ден
Средба на аеродромот во Софија во 16:30 часот за летот Софија-Виена со „Австрија ерлајнс“. Заминување во 18:40 часот. Слетување во 19:20 часот. Краток престој на аеродромот, потоа лет Виена-Маурициус во 20:20 часот.

20.11.2020  / Петок / Втор ден
Пристигнување на островот Маурициус во 09:40 по локално време. Дочек и трансфер од  аеродромот до хотелот по ваш избор. Пријавување во хотелот после 14:00 часот . Ноќевање.

21.11.2020 / Сабота / Трет ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии на барање. Полудневна турнеја низ главниот град Порт Луис / факултативен излет  /. Посета на главниот град на островот Маурициус – прекрасното Порт Луис, ќе ве однесе низ страниците на шарената историја и културната разновидност на островот. Верската разновидност е дел од културната традиција на островот. Светите храмови се отворени за секој љубопитен турист – муслимански џамии, кинески пагоди, хинду храмови и христијански цркви. Порт Луис е најголемиот град на Маурициус, како и економски и административен центар на островот. Веднаш до главниот плоштад можете да прошетате по најимпресивниот булевар – Место д’Армес, опкружена од двете страни со кралските палми. Можете да уживате во неколку прекрасни француски колонијални згради, особено зградата на владата и општинскиот театар. Ќе имате слободно време да го посетите кејот, како и трговскиот комплекс Le Caudan Waterfront. Живописното  шеталиште нуди многу можности – за пазар, места за забава, ресторани со поглед на пристаништето Порт Луис. Брегот на Порт Луис е центар на културниот живот во Маурициус. Цена по лице: околу 70 ЕУР

22.11.2020  / Недела / четврти ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии на барање. Целодневна турнеја по катамаран / факултативен излет  / По појадокот, ќе тргнеме за еден ден полн со сонце, пијалоци, вкусна храна, многу забава и релаксација на крстарење со катамаран! За ваша погодност, нудиме голем избор на крстарења на неколку дестинации, со неколку различни почетни точки. На север, изборот е помеѓу островот Габриел и рамниот остров. Можете исто така да видите делфини за време на една од нашите крстарења на западниот брег. Друга опција е да изберете крстарење на источниот брег со посета на познатиот остров Ile aux Cerfs. За време на крстарењата, ќе имате слободно време за нуркање, сончање и паузи за пливање. На катамаран ќе можете да уживате во вкусен BBQ ручек со свежа риба, пилешко и избор на салати и леб од лук. Цена по лице: околу 95 ЕУР

23.11.2020 / Понеделник / Петти ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор. Покрај прекрасните плажи, белиот песок и топлите галадни води, островот Маурициус нуди многу можности за дополнителни активности како што се нуркање, сурфање, кит, голф, посета на природни паркови, ботанички градини, едрење и друго. Ноќевање.

24.11.2020 / Вторник / Шести ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии на барање. Ноќевање.

25.11.2020  / Среда / Седми ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии на барање. Седумте каскади / водопади на Тамаринд / факултативен излет / Имате можност да одите длабоко во локалните шуми на јужниот дел на Маурициус – Каскадите на Лес Сеп. Буквално преведен, името значи „седум водопади“, место кое го сакаат локалното население за туризам во бујно зеленило. Транзицијата открива некои од најпредизвикувачките места, а на крајот на вашата прошетка ќе стигнете до ледените  изворите и водопадите. Ќе имате можност да уживате во зачудувачкиот панорамски поглед.Ќе се движиме низ  мала патека, од каде за прв пат ќе се отворат седумте водопади пред вас, а потоа ќе застанете на неколку други места, каде ќе имате можност да ги видите водопадите од различни места. Цена по лице: околу 140 ЕУР

26.11.2020 / Четврток / Осми ден
Појадок. Слободно време за целосен одмор или дополнителни екскурзии на барање. Неочекувана средба со делфини – полудневна турнеја / дополнителна наплата / Уживајте во неверојатна средба со делфините. Ќе патувате со брз чамец и ќе го посетите островот Бенитери, каде ќе имате вкусен ручек. Единствениот дел од искуството е пливањето со делфини во нивната природна средина! Цена по лице: околу 95 ЕУР

27.11.2020  / Петок /Деветти ден
Појадок. Одјавување и трансфер до аеродромот Маурициус-Истанбул со австриска ерлајнс во 11:20 часот. Слетување на аеродромот во Виена во 19:10 часот по локално време. Краток престој, потоа летот Виена-Софија во 20:20 часот. Слетување во Софија во 22:55 часот.


Цените се со вклучен трансфер од Штип до аеродром Софија ( повратно) 
за сопствен превоз до аеродром Софија/ цената се намалува -20 евра по лице


SeaLife Resort 4*

Соба Услуга Цена
Двокреветна 2+0 HB 2230 €
Двокреветна 2+0 FB 2400 €
Двокреветна 2+0  ALL INC 2640 €

Цената вклучува:

 • Авионски билет на релација Софија-Виена-Маурициус-Виена-Софија со вклучени аеродромски такси со австриски ерлајнс
 • 7 ноќевања на соодветната база во избраниот хотел;
 • Лидер на групата со минимум 14 патници;
 • Аеродром-хотел-аеродром трансфер и пакет за добредојде, вклучувајќи:
 • Личен пречек на аеродромот во Маурициус од страна на нашата партнерска компанија
 • Аеродромска помош
 • Пакет, вклучувајќи мапа на островот Маурициус, информации за екскурзиите што се нудат
 • Придружба во хотелот од страна на претставник на партнерската компанија
 • Информативна средба во избраниот хотел
 • 24 часовна помош за време на престојот
 • Медицинско осигурување со покриеност до 10.000 евра со помош

Цената не вклучува:

 • Доколку се користи трансфер од Македонија до аеродром Софија +160 евра за Covid тест за возачот.
 • Услуги што не се споменати како вклучени за соодветниот хотел
 • Лични трошоци

Потребни документи:

 • Пасош со важност минимум 6 месеци од датумот на враќање.
 • За деца под 18г., Кои патуваат без родители – нотарски заверена родителска дозвола за напуштање на земјата  (оригинал и 1 копија). За деца, чии родители се со различни презимиња , копија од извод на раѓање на детето, во кој да се внесат и двајцата родители.

Услови за резерцаија : 

 • Депозит од 50% од цената на пакетот
 • Доплата  до 45 дена пред поаѓањето

Патниците имаат право еднострано да го раскинат договорот во секое време пред почетокот на спроведувањето на пакетот, по плаќањето на следниве суми:

 • До 60 работни дена од датумот на поаѓање – 50% од цената на пакетот
 • Од 44 работни дена до денот на поаѓање – 100% од цената на патувањето

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ: 

 • Цените на пакетот се индивидуални и не се врзани за минимален број на патници
 • Цените се предмет на потврда.
 • За овај патување нема водич од агенцијата
 • Нема здравствени и медицински услови за патување во Маурициус.