Book Now!
k*r

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.12.2018-31.12.2019 (не важат за празници)


Услуга – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК /

Тип на сместување

Недела-Четврток Петок – Сабота
Двокреветна соба – делукс (2+0) 71€ 84€
Еднокреветна соба – делукс 58€ 71€
Двокреветна соба – премиум (2+1) 75€ 94€
Еднокреветна соба – премиум 62€ 75€
Јуниор апартман (2+2/3) 115€ 124€
Луксузен двоспален апартман (4+2/5) 142€ 159€
Дополнителни услови :
Дете до 11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Возрасен на дополнително легло – доплата 28€
Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Надворешен базен (во текот на летниот период)
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Надворешно џакузи
 • Сауна, парна бања, солена соба, релакс соба, фитнес
 • Надворешен детски базен со минерална вода (во текот на летниот период)
 • Детски кат
 • Паркинг, сеф на рецепција
 • Туристичка такса

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 15€ | дете – 8€

Доплата за ПОЛН ПАНСИОН : возрасен – 23€ | дете – 13€Семеен хотел АПАРТ МЕДИТЕ 3* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.12.2018-31.12.2019 (не важат за празници)


Тип на сместување Цена за наем
Двокреветна соба (2+1/3) 23€
Еднокреветна соба 18€
Студио (2+1/3) 38€
Едноспален апартман (2+1/3) 42€
Двоспален апартман (4+1/5) 51€
Дополнителни услови :
Дете до 1.99 год. – бесплатно
Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – доплата 6€
Возрасен на дополнително легло – доплата 12€
Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање
 • Паркинг, сеф на рецепција
 • Туристичка такса

Доплата за ПОЈАДОК на шведска маса : возрасен – 7€ | дете – 4

Доплата за користење на базени и сауна парк во Спа Хотел Медите 5* : 11€ по човек на ден , дете – 5