Duration: 15.04.2019
Book Now!
eg.t

9 дена Карипските авантури: 7 ноќевања на ALL вклучувајќи во Ривиера Маја

Термини:
 15.04.2019 ;  19.04.2019 ;  22.04.2019

Трансфер од Штип/Струмица до Софија и обратно ( доколку се користи лет – Софија – Мадрид ) 


Програма

ДЕН 1: Мадрид – Канкун
Полетување од Мадрид во 14:55 часот со директен чартер лет до Канкун. Слетување во 19:45часот, истиот ден и љубезно добредојде од фирмата. Прошетка на најмногу бистрата и тиркизна вода во комбинација со белиот песок, романтични палми, сламени чадори и лежалки, и најлуксузните хотели и јахти, заедно со историски знаменитости и археолошки откритија, кои датираат од времето на таинственита Маја. Сето ова ќе има можност да го почувствувате и да уживате во оваа незаборавна недела на Ривиера Маја. Ноќевање.

ДЕН 2: Ривиера Маја
Слободно време за плажа, прошетка или шопинг. Ноќевање.

ДЕН 3: Ривиера Маја
Појадок. Слободно време. Можност за дополнителна екскурзија до античкиот град Чичен Ица со вклучен ручек – едно од седумте нови светски чуда. Ќе ја посетиме пирамидата, позната како “Палатата”, или Храмот на Кукулкан, Храмот на черепи , Храмот на јагуари, теренот, плоштадот со илјадата колони, светиот ѕид, легендарната опсерваторија на Маите, во која е создаден исклучително прецизниот календар на Маите. Поаѓање назад во Канкун. Ноќевање.

ДЕН 4: Ривиера Маја
Појадок. Слободно време. Факултативна дополнителна екскурзија до островот Козумел со можност за нуркање. Козумел е најголемиот мексикански остров со бујна зелена вегетација, топла и влажна клима, бел песок, лагуни. На островот се наоѓа петта по големина подводна пештера, Ноќевање.

ДЕН 5: Ривиера Маја
Појадок.Слободно време за плажа или можност за понатамошна екскурзија до Тулум . Античкиот град има уникатна плажа локација, опкружена со утврдени ѕидови. Најголемите атракции сеГолемата палата , Храмот на фрески , Храмот на опасниот Бог . Ноќевање.

ДЕН 6: Ривиера Маја 
Слободно време за плажа, прошетка или шопинг. Ноќевање

ДЕН 7: Ривиера Маја
Појадок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна eкскурзия до паркот Ешкарет каде ќе имате можност да пливате со делфини. Исклучително живописно искуство што ќе заврши со богата шоу програма која што ја покажува културата на античкита Маја и битките, водени на Чичен Ица. Целодневните екскурзии вклучуваат ручек. Враќање во хотелот. Ноќевање.

ДЕН 8: Канкун – Мадрид
Појадок. Трансфер од Ривиера Маја до аеродромот Канкун и лет во Мадрид во 21:45

ДЕН 9: Мадрид
Слетување во главниот град на Шпанија во 13:00 часот.ЦЕНИ  И ТЕРМИНИ –  АПРИЛ 2019:

Хотели зима – пролет
2019 :
   Април
12
 
 Април
15
 
Април
19,22
Riu Lupita 5* 1750 € 1570 € 1515 €
Riu Tequila 5* 1850 € 1675 € 1620 €
Blue Bay Grand Esmeralda 5* 1890 € 1710 € 1650 €
Riu Yucatan 5* 1905 € 1728 € 1670 €
Iberostar Paraiso Beach 5* 2065 € 1900 € 1810 €
Riu Palace Mexico 5* 2040 € 1860 € 1800 €
Secrets Capri Riviera Cancun 5* 2300 € 2125 € 1660 €
Barcelo Maya Beach Resort 5* 2080 € 1900 € 1820 €
Now Jade Riviera Cancun 5** 2210 € 2030 € 1600 €
Iberostar Paraiso Maya 5* 2395 € 2240 € 2135 €
Barcelo Maya Palace 5* N/A N/A N/A
Iberostar Grand Hotel Paraiso 5* 3050 € 2900 € 2780 €
Secrets Maroma Beach All Inclusive 5*  2670 € 2495 € 1910 €

Цената е по лице во двокреветна соба и вклучува:
 • Мадрид – Канкун – Мадрид чартер лет;
 • Аеродромот такси – Мадрид-
 • Пренесува аеродром – хотел – аеродром;
 • 7 ноќевања во хотелот Ривиера Маја – All Inclusive
 • Медицинско осигурување за патниот период покриено со 10.000 евра во Фондот за осигурување Армек.

Во цената не е вклучено:

 • Авионски билети Софија – Мадрид – Софија околу 150-200 евра ( цената варира )
 • Сместување во Мадрид, ако се бара да одат или да се вратат;
 • Трансфер Штип,Струмица до Софија и обратно ( Доколку е потребно )
 • Мексико излезната такса – 60 евра (се плаќа на аеродромот);
 • Трошоци од лична природа;

Усслови за резервација : 

 •  Депозит во висина од 50% од цената на пакетот. Остатокот се доплаќа до 45 работни дена пред датумот на заминување.

Дополнителни информации :

 • Цената на пакетот не е врзана за минимален број на учесници и одреден датум.
 • Програмата е индивидуална. Нема обезбедено водич од агенција
 • Не постојат санитарни и медицински барања за патувањето.

Рокови за откази и неодолив:

 • Патниците имаат право да прекинат еднострано договорот во секое време пред почетокот на спроведувањето на пакетот, по плаќање на следниве износи:
 • до 60 дена пред датумот на заминување: 70 €;
 • од 59 дена до 31 ден – 50% од цената на пакетот;
 • од 30 до 0 дена: 100% од целиот договор;
 • авионските билети до и од Мадрид, како и сместување во шпанската престолнина подлежат на услови за откази, односно спрема услови на тарифата на превозникот, и на хотелиери;
 • Во случај КУПЕР доброволно да го прекине своето патување, за време на неговиот престој, сите дополнителни трошоци, вклучувајќи го и транспортот, ќе бидат на негов трошок.
 • Корисникот има право да го пренесе правото на патување на трето лице во рок согласно спецификите на дестинација, издавање на авионски билети за меѓународни летови, како
 • се обврзува да плати на туроператори само достасани износи поврзани со евентуалното преиздаване на билетите.

 

 • Информации за здравствените барања: не се бара медицински и санитарни барања при патување во Мексико.

 

Патување на лица со ограничена подвижност: Патувањето како целина не е погоден за лица со ограничена подвижност