Duration: 20 Oct 2018 - 23 Oct 2018
Price: 125€
Book Now!
tera*tr

КОПАОНИК
Milmari Resort 3+*-Koпаоник Aвтобус
4 дена/ 3 ноќи

 

20.10.2018 (Сабота) Скопје-Куманово-Копаоник
Поаѓање од Скопје за Копаоник од паркингот кај Хотел Вип, во раните утрински часови со високо туристички автобус. Патувањето се одвива со попатни паузи и гранични формалности. Пристигнување во Копаоник во попладневните часови. Сместување во Хотел Мilmari Resort 3+*. Слободен ден за индивудални активности.Вечера. Ноќевање.

21.10.2018 (Недела) Копаоник
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.Вечера. Ноќевање.

22.10.2018 (Понеделник) Копаоник
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности.Вечера. Ноќевање.
23.10.2018 (Вторник) Копаоник-Куманово-Скопје
Појадок. По појадокот се напушта хотелот. Поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  125€ 


Во цената е вклучено:

 • Цената е дадена по лице за Пакет (Автобуски Превоз + хотел)
 • Појадок и вечера на база шведска маса во хотел Milmari Resort 3+*
 • Преставник од агенција за целовремен престој
 • Spa & Wellnes центар: (Внатрешен базен, џакузи, два типа сауна, парна бања, солена соба, руска бања, тапидариум, шок туш)
 • Детско катче
 • Целосна реализација и организација на аранжманот

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка Такса и Хотелско Осигурување 1€

Услови за деца:

 • Деца од 0-1,99 години ГРАТИС – (не користи седиште во автобус)
 • Деца од 2-6,99 години во заедничко легло со родител, плаќа 20€
 • Деца 7-11,99 години со сопствено легло – 50% попуст.
 • За патување со сопствен превоз се намалува за -15€

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош, валиден мин 120 дена од денот на враќање
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата
 • Организаторот го задржува правото на промена на цените на факултативните излети
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Ви Травел