Book Now!
j*k


Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.
Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.
Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба и слдуваат 2 лежалки, во последните редови.
Гпс координати: 39.177421, 20.547015
Локација – Hotel-Mirto-Vrahos


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 MKD

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК


Датуми Ноќевања DBL SSV
Од: 22-05-2019 
До: 29-05-2019
7 Продадено 69€
Од: 29-05-2019 
До: 05-06-2019
7 Продадено 89€
Од: 05-06-2019 
До: 12-06-2019
7 Продадено 109€
Од: 12-06-2019 
До: 19-06-2019
7 Продадено 139€
Од: 19-06-2019 
До: 26-06-2019
7 Продадено 159€
Од: 26-06-2019 
До: 03-07-2019
7 Продадено 179€
Од: 03-07-2019 
До: 10-07-2019
7
209
Од: 10-07-2019 
До: 17-07-2019
7
229
Од: 17-07-2019 
До: 24-07-2019
7
239
Од: 24-07-2019 
До: 31-07-2019
7
239
Од: 31-07-2019 
До: 07-08-2019
7
239
Од: 07-08-2019 
До: 14-08-2019
7
239
Од: 14-08-2019 
До: 21-08-2019
7
239
Од: 21-08-2019 
До: 28-08-2019
7
219
Од: 28-08-2019 
До: 04-09-2019
7
199
Од: 04-09-2019 
До: 11-09-2019
7
159
Од: 11-09-2019 
До: 18-09-2019
7
119
Од: 18-09-2019 
До: 25-09-2019
7
89
Од: 25-09-2019 
До: 02-10-2019
7
69

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


 • Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице
 • Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден, и доплатата е на лице место во хотелот

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe


– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Лица постари од 63год – попуст од 10еур


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)\
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)