Book Now!

molika-hotel

Локација: национален парк Пелистер, локалитет “Бегова Чешма“, 15км од градот Битола

1111111111111Begova Cesma PF 110, National Park Pelister, Bitola 7000, Macedonia 
Капацитет: 54 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни) и 3 апартмани
Хотелски содржини: аперитив бар, дневен престој, банкет сала, ресторан, клуб за разонода (библиотека, видеотека, шах, карти итн), детско катче како и просторија за чување на ски опрема, сала за состаноци, клуб сала, летна тераса…
Опременост на собите: телефон, сателитска ТВ, мини бар, тоалет и централно греење…

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.