Price: 89€Сигурна реализација : 89€
Book Now!
сав*на

 СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА 
29.декември (сабота) СКОПЈЕ – НОВИ САД
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 23:00 ч. после полноќ. Поаѓање на автобусот за Нови Сад во 23:30 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

30.декември (недела) НОВИ САД
Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Сместување во хотел и краток одмор до заминување на разглед на градот: “Српско Народно Позориште“ со истоимениот плоштад, плоштадот “Слобода” на кој се наоѓа катедралната црква “Имена Маријаниног” – една од првите изградени во неоготски стил помеѓу 1893 и 1895 година, улицата “Змај Јовина” покрај која се наоѓаат мноштвото познати бутици и ресторани како и најзначајното архитектонско дело во Нови Сад – “Владичански двор” изграден од првиот Епископ Висарион Павловиќ. Во продолжение, Соборната црква Свети Великомаченик Геогрије, Музеите на Нови Сад и на Војводина, Дунавскиот парк, мостот на Дунав, како и посета на познатата Петроварадинска тврдина. Враќање во хотел во попладневните часови. Слободно време за индивидуални активности и прошетки. Ноќевање.

31.декември (понеделник) ФРУШКА ГОРА – СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ
Појадок. Полудневна прошетка до блискиот национален парк Фрушка Гора, познат и како “Српската Света Гора” и до живописното гратче Сремски Карловци препознатливо по ислучителната архитектура и историскиот континуитет. Враќање во Нови Сад во попладневните часови. Вечерта, Дочек на Новата 2019 Година, на плоштадот “Слобода” или пак можност за факултативна – Свечена новогодишна вечера во ресторан. Ноќевање.

01.јануари (вторник) НОВИ САД – СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за индивиуални активности….или факултативно заминување во посета на Салаш , кој ќе ве воодушеви со неговит автентичен изглед. Организран ручек со богато мени од традиционална кујна и војводинска музика. Попладне заминување за Македонија . Слободно време за индивидуални активности и “шопинг”. Патувањето кон Скопје продолжува во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 89 € 


Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во Хотел Лав *** на база 2 ноќевања со појадок
  • Организирани разгледи според програмата
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето


Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Факултативна новогодишна вечера во ресторан
  • Организиран ручек во Салаш
  • Влезници за музеите и културно – историските споменици
  • Патничко здраствено осигурување други неспоменати посети и услуги


Напомени:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Ви Травел