fbpx
Book Now!

Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА


Капацитет: 162 dbl
адреса: Хотелот Нимфа Русалка, Сончев Брег, Бугарија

Локација: Hotel-Nympha-Russalka
Прва линија, Далечина до плажа 180 метри, Година на изградба 1972, Година на последната реконструкција 2013
Во хотелот:
Спрата 7, Лифт, Сеф на рецепција (€), Отворен базен, Интернет (€), Wi-Fi (€).
Јадење и пиење:
Ресторант, бар, вегетаријанско мени
За деца:
Детски базен, Детско креветче (FOC)
Детали:
Домашни миленици не е дозволено , секојдневно чистење на собите, крпи се менуваат  (2-неделно)

Цените вклучуваат :
Сместување, базен, чадор и лежалка на базенот ( до потполнување )
Додатоци:HB :
Возрасни 5.00 EUR , дете 3 EUR од ден
Коментари:BB – buffet. Деца до 2 години – бесплатно.
Попусти:Намалување за деца од (2-12 години) на стандарден и екстра кревет, попусти за возрасни на дополнителен кревет.


Опис на собите :

Двокреветна соба 14 m2
Софа кревет, Двa еднокреветни кревети, Балкон, ТВ САТ, Телефон, Интернет (Wi-Fi, €), туш
 *
Двокреветна соба Лукс 14 m2
Брачен кревет или два единечни кревети, клима уред, балкон, ТВ сателитска, телефон, интернет пристап (Wi-Fi, €), мини бар,  Туш Фен

Легенда : 

  • p/1pax – цена по лице по ден
  • p/2pax – цена за две лица по ден
  • p/3pax – цена за три лица по ден
  • p/4pax – цена за четири лица по ден
  • p/5pax – цена за пет лица по ден
  • p/6pax – цена за шест лица по ден
  • RO – Само сместување
  • BB – Ноќевања со појадок
  • HB – Појадок и вечера