Book Now!

tu*t

ХОТЕЛ ОРБЕЛ – ДОБРИНИШТЕ

Хотел Орбел се наоѓа во источниот дел на Добриниште, веднаш над минералните извори. Се наоѓа на 6 км од Банско, на патот кон Гоце Делчев. Хотел Орбел им нуди на своите гости можност да се релаксираат. Со својата одлична локација, сместен меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопи, хотелот блеска со комфорт и спокојство и е одличен избор за одмор со семејството, пријателите или колегите. Ресторанот на хотелот нуди национална и интернационална кујна. За забава и за возрасни и за деца има внатрешено и надворешено игралиште, билијард, пинг понг, фудбалско и одбојка игралиште, како и десктоп игри. * Хотелот име два идентични блока со по 40 соби, од кои 23 комфорни двокреветни соби, 16 луксузни апартмани, како и два пентхаус апартмани – по еден во секој блок.                                     


Цените са на ЛИЦЕ и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок  – шведска маса (за избран број ноќевања)
 • Користење на СПА центар внатрешен, надворешен базен и џакузи со минерална вода, – Сауна, лежалки, парна бања, контрастен туш.
 • Користење на внатрешено и надворешено детско катче,
 • Фитнес, мини фудбалско и одбојкарско игралиште, конференциска сала
 • Безжичен интернет во хотелот, обезбеден паркинг

Цената не вклучува : 

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден, деца до 1,99г. не плаќаат
 • Патничко осигурување

СПА и Релакс зоната вклучува:

 • Затворен и отворен базен и топла када / џакузи
 • Внатрешниот базен е со димензии 5м на 15м., со длабочина од 1.40м до 1,50 м. Нуди одлични можности за релаксација.
 • Водата е минерална, со температура од 29-31 степени. Отворениот базен е со димензии 6м на 18м. , со длабочина од 1,40 м. и температурата на водата од 26 степени.
 • Џакузи е анатомски дизајниран, со капацитет од 4 лица и температура од 34 степени. За максимална удобност на гостите им се нуди можност да изберат од широк спектар на програми за хидромасажа.
 • Парна бања, две сауни и контраст туш и соба за масажа
 • Употребата на базените, џакузи и просторот за релаксација е бесплатно за сите гости на хотелот. Овде имате можност да ги искористат предностите и услугите на професионален физиотерапевт (со доплата) кој ке Ви предложи и избере за Вас најсоодветната терапија, вклучувајќи и релаксирачки и процедури за разубавување, таласо и арома терапии, масажа со благородни камења и др.