Book Now!
tu*st


Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750м оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме).
Плажа:
750 метри од градската плажа.
Локација : Villa-OLIVIA~Parga
Сместување:
Сите соби имаат мини кујни, телевизор, балкон, клима (доплата од 5€ на ден), Во вилата има двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и трикреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)


Цените се за СОБА во € без попуст


термин ноќи студио 1/2 студио 1/3
22.05 – 29.05 7     89 €*     99 €*
29.05 – 05.06 7     99 €*   109 €*
05.06 – 12.06 7   129 €*   149 €*
12.0 – 19.06 7 199 € 219 €
19.06 – 26.06 7 269 € 289 €
26.06 – 03.07 7 289 € 309 €
03.07 – 10.07 7 329 € 359 €
10.07 – 17.07 7 399 € 439 €
17.07 – 24.07 7 429 € 469 €
24.07 – 31.07 7 429 € 469 €
31.07 – 07.08 7 429 € 469 €
07.08 – 14.08 7 429 € 469 €
14.08 – 21.08 7 429 € 469 €
21.08 – 28.08 7 379 € 419 €
28.08 – 04.09 7 329 € 359 €
04.09 – 11.09 7 289 € 309 €
11.09 – 18.09 7 209 €  219 €
18.09 – 25.09 7   139 €*    149 €*
25.09 – 02.10 7     89 €*      99 €*

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 5€ на ден


Напомена:
Цените обележани со се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.


Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Македонија за Парга (секоја среда):

00:45 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 50€
01:00 h Скопје (Дрводекор)  45€
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) 45€
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол, Дреново) 45€
03:20 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 45€
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 40€
02.15  h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 45€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45€
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно


Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по Македонско време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот


ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €


  • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
  • Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместувањето.
  • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
  • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
  • Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
  • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж