Duration: 30.10.2018
Location: Bansko-Bulgaria
Price: -20%Early booking : -20%
Book Now!

Капацитет: 10 Dbl, 20 Dbl Lux, 2 S1bedroom, 2 S2bedr, 2 Maisonette
Адреса: ул “цар Симеон” 1, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Hotel-Olymp-Bansko
Растојание до ски-лифт 2000 m
Хотелски капацитети:
Број на спратови-3, Сеф на рецепција (FOC), Отворен базен, Wi-Fi (FOC), Rant-a-car, Паркинг,
Храна и пијалаци:
Ресторани, барови, скара, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детско игралиште, Вабиситер (на барање, €), Детско креветче (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд , пинг-понг(FOC)
Грижа за тело:
Фитнес (FOC), Сауна (FOC), Парна бања (FOC), Масажа (€), Џакузи (FOC)
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт, Домашни миленици не е дозволено во хотелот,
Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина (2-неделно), промена на крпи (3-неделно), козметички сет за во бања.

Цените се се попуст од -20% за рана резервација и валидни до  30.10.2018


01.12-27.12 28.12-02.01 03.01-12.01 13.01-16.02 17.02-31.03
Double room
p/1pax p/nt BB
14 21 15 14.1 12.3
Single room
p/1pax p/nt BB
21 32 24.4 22 20
Double room Lux
p/1pax p/nt BB
15 22.6 16.8 15.9 11.5
Mezonet 2 bedroom
p/4pax p/nt BB
52.6 63 54.5 52.6 47.8
Suite 1 bedroom
p/2pax p/nt BB
36.4 48 38.2 36.4 33.5

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Цената вклучува
Шатл бус до ски-ски, фитнес, сауна, парна бања, џакузи, паркинг, ски складирање, интернет.
Попуст:
Попуст за деца од 2-12г на редовно и дополнително легло


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Во цената не е вклучено: 

 • Туритичка такса 1 евро по лице од ден , деца до 1.99г. не плаќаат
 • Патничко / здраствено осигурување