Location: Bansko - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 25 Dbl, 18 DblLux, 11 JS, 8 S1bedroom, 8 S1bedroom Lux
Адреса: ул “Банио Маринов” № 2А, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Hotel-Orphey-Bansko
Растојание до ски-лифт 1500 m, Година на изградба 2004, Година на последната реконструкција 2005
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт 2, Затворен базен 31 ° C (60 m²), Wi-Fi,  Паркинг (FOC)
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, Барови 1, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски базен 32 ° C, Вејбиситер (на барање, €) , детско креветче (FOC),
Спорт:
Ски и сноуборд школа, пинг-понг , Билјард, игра машини
Грижа за тело:
Wellness центар, Фитнес, Парна бања, Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт, дневна служба за мијалник, промена на постелнина (неделно) 2, промена на крпи (неделно) 7, козметика поставена во бањата, перење (€)


 
17.11-21.12
22.12-28.12
29.12-04.01
05.01-11.01
12.01-28.02
01.03-30.04
Double room
p/1pax p/nt BB
21.9
29.7
47.6
29.7
25.8
21.9
Double room Lux
p/1pax p/nt BB
21.9
29.7
47.6
29.7
25.8
21.9
Double room Large
p/1pax p/nt BB
25.2
33.1
51
33.1
29.1
25.2
Single room p/1pax p/nt BB
32.5
50.7
86.8
50.7
41.9
32.4
Suite 1 bedroom
p/2pax p/nt BB
50.5
66.2
102.1
66.2
58.4
50.5
Suite 1 bedroom Lux
p/2pax p/nt BB
59.5
75.1
111.1
75.1
67.3
59.5

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

 

Опис на собите : 

Double room Lux 28 m2
Двa еднокреветни кревети, Кревет на пуштање,Поглед кон планината,Клима уред,Сеф во соба (€), Балкон, Радио, Телефон, Интернет, Мини бар, Бања.

Double room 23 m2
Двa еднокреветни кревети, Кревет на пуштање,Клима уред, Сеиф во соба( €,) Балкон, ТВ,  Радио, Телефон, Интернет, Мини бар, Бања, Фен.

Double room Large 28 m2
Двa еднокреветни кревети, Кревет на пуштање,Поглед кон планината,Клима уред,Сеф во соба (€), Балкон, ТВ САТ, Радио, Телефон, Интернет, Мини бар,, Бања, Фен.

Suite 1 bedroom 41 m2
Брачен кревет, Кревет на пуштање, Поглед кон планината, Клима уред, Сеиф во соба(€), Балкон, ТВ, Радио, Телефон, Интернет, Мини бар, Бања, Фен.

Suite 1 bedroom Lux 50 m2
Брачен кревет, Кревет на пуштање, Поглед кон планината, Клима уред,Камин (€), Сеф во соба(€), Балкон, ТВ, Радио, Телефон, Интернет, Мини бар,  туш, фен.


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цена вклучува :
Користење на  базен, џакузи, сауна, парна бања, ски-шатл до лифтови, релакс зона, пристап до интернет.

Доплати:
HB: Возрасен 4 евра по ден , деца 4 евра

Во цената не е вклучено :
Туристичка такса 1 евро по лице од ден. деца до 1,99г. не плаќаат
Патничко / Здраствено осигурување