Book Now!

Капацитет: 32- Studios, 49 – 1bedroom, 24 – 2bedroom, 2 – Villa6pax
Адреса: ул “Гоце Делчев” № 24А, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Pirin-Golf-Appartments
Растојание до ски-лифт 13000 м, Година на изградба 2010
Хотелски капацитети:
Број на спратови – 5, Лифт, Сеф на рецепција (€), Затворен базен, Wi-Fi, Банкомат,  Rent-a-car, Паркинг, Гаража.
Храна и пијалоци:
Ресторани 4, барови 3, Скај бар / ресторан, Каф-бар, детско мени, вегетаријанско мени
За деца:
Вабиситер (на барање, €), Бебешка кошница
Спорт:
Ски и сноуборд ,  детска санка за изнајмување, пинг-понг, тениски терен (€), билијард (€)
Грижа за тело:
Wellness центар (€) , Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес (€), Сауна, Парна бања, Масажа (€), Маникир (€), Педикир (€)
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт (FOC), Домашни миленици е дозволено во хотелот  (€),  Секојдневно чистење на собите  промена на постелнина (2-неделно), Промена на крпи (2-неделно), Козметички сет за во бања.


01.12-18.12
19.12-27.12
28.12-03.01
04.01-14.03
15.03-31.03
Apartment 1 bedroom
p/2pax p/nt RO
56.1
74
98.7
74
56.1
Apartment 2 bedrooms
p/4pax p/nt RO
75.1
97.6
128
97.6
75.1
Studio
p/2pax p/nt RO
44.9
59.5
79.7
59.5
44.9
Studio Lux
p/2pax p/nt RO
55
69.6
114.5
69.6
55

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цената вклучува:
Паркинг, затворен и отворен базен, планина и инфрацрвена сауна, хидротерапија и топлинска клупа, топол камен, мраз фонтана, лакониум, арома бања, шатл до ски-лифт.
Додатоци:
BB: Возрасен 4,00 евра  од ден , Деца 2 евра од ден
HB: Возрасен 12,00 евра од ден , Деца 6 евра од ден

Попуст:
Попуст за деца (7-14 години) на редовно и екстра кревет, попуст за возрасни на дополнителен кревет.
Специјалнен попуст  : Бесплатни ноќи за подолг престој во одреден период
* 7 = 6 2017.12.01 – 2017.12.19
* 7 = 6 2018.01.12 – 2018.03.31