Book Now!
k*r

1111111111111ул. Хидрострой 27, 2800 Sandanski, Bulgaria

Елегантниот 5-то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица.
Живописните дарови – сонце, вода и здравје се гаранција за целосен одмор во Пирин Парк Хотел – Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels” ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушни! Во почетокот на 2009,  Пирин Парк***** Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPESPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес ценатар, квалитет на услуга, и хигиена.


ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ

Вид на сместување Недела-Четврток Петок-Сабота
Двокреветна соба ЛУКС (2+1) 92€ 102€
Еднокреветна соба ЛУКС 73€ 82€
Двокреветна соба СТАНДАРД (2+0) 82€ 92€
Еднокреветна соба СТАНДАРД 65€ 73€
Апартман ЛУКС  макс. 3 лица 148€ 148€
Вип Апартман 164€ 164€
Комплекс апартмани дел од
Парк Пирин Хотел
Наем апартман СТАНДАРДМакс. 3 лица 133€ 133€
Наем апартман ФЕМИЛИМакс. 4+1 148€ 148€

Цените се за 2 лица за ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок
 • Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
 • Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
 • Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
 • Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
 • Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги
 • Туристичка такса

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Дете до 3.99 години – бесплатно сметување во двокреветна ЛУКС соба
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна ЛУКС соба – 70% попуст од цената за лице
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба – 30% попуст од цената за лице
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст од цената за лице