Location: Bansko - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 11 едноспални апартмани, 2 двоспални апармани, 3 Студија
Адреса: ул. Пирин 115, 2770 Банско
Локација: Hotel-Pirin-Place-Basnko
Растојание до ски-лифт 100 м, Година на изградба 2007, Година на последната реконструкција 2016 година
Хотелски капацитети:
Број на спрата 5, Лифт 1, Rent-a-car, Паркинг (FOC)
За деца:
Детско креветче.
Спорт:
Ски и сноуборд депо
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено во хотелот , секојдневмо чистење на собите, промена на постелнина (2-неделно), промена на крпи (2-неделно), хемиско чистење, перење


 
01.12-18.12
19.12-25.12
26.12-01.01
02.01-08.01
09.01-22.01
23.01-05.02
06.02-11.03
12.03-15.04
Apartment 1 bedroom p/4pax p/nt RO
64.4
74.5
94.7
75.7
74.5
75.7
74.5
64.4
Apartment 2 bedrooms p/6pax p/nt RO
80.3
97.1
131.7
98.1
97.2
98.1
97.1
 82.4
Studio p/3pax p/nt RO
52.6
62.2
82.4
63.3
62.2
63.3
62.2
 52.3

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Опис на собите : 

Apartment 1 bedroom 50 m2

Apartment 2 bedrooms 78 m2

Studio 25 m2


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Доплати
BB Возрасни 4,50 евра по ден, деца 3,5 евра по ден


Специјалнен попуст–  Бесплатни ноќевања за подолг престој во определен период
5 = 4 2017.12.01 – 2017.12.14
7 = 6 2017.12.01 – 2017.12.12
5 = 4 2018.03.12 – 2018.04.15
14 = 12 2018.03.12 – 2018.04.15
9 = 8 2017.12.01 – 2017.12.10


Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден , деца до 1,99г. не плаќаат
 • Патничко / здраствено осигурување